dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Praha plánuje mimoúrovňovou křižovatku na Harfě a zakrytí Spořilovské

Rada hlavního města Prahy přijala předložený materiál, kterým se ukládá Technické správě komunikací hl. m. Prahy (TSK) zahájit přípravu projektové dokumentace akcí mimoúrovňová křižovatka (MÚK) Harfa a zakrytí Spořilovské.

Při budoucí přestavbě křižovatky Harfa se předpokládá částečně mimoúrovňové řešení. Přímý severojižní směr Freyova – K Žižkovu se navrhuje zahloubit jednoduchým dvoupruhovým obousměrným podjezdem s využitím stávajících sklonových poměrů těchto komunikací. Všechny ostatní směry, a to i severojižní autobusová doprava, by zůstaly na povrchu v upravené úrovňové křižovatce řízené světelnou signalizací.

„Tato úprava je velmi šetrným řešením zkapacitnění křižovatky v městském prostředí.  Na povrchu zůstávají zachovány všechny zastávky tramvají a autobusů i přechody pro chodce. Nedochází tedy ke zhoršení prostupnosti pro pěší dopravu a cyklisty,“ dodává šéf TSK Ladislav Pivec.

Dalším projektem je příprava dokumentace k realizaci zakrytí Spořilovské ulice, což by v budoucnu znamenalo, že budou významně eliminovány negativní dopady tranzitní nákladní dopravy na životní prostředí v oblasti Spořilova. Zakrytí Spořilovské ulice je nutné řešit i v kontextu plánovaného rozvoje tramvajové sítě. Vzhledem k dnešnímu i budoucímu dopravnímu významu této komunikace bude mít zakrytí opodstatnění i po dokončení stavby Pražského okruhu.

Prostředky navržené k zahájení přípravných prací kompletní projektové dokumentace MÚK Harfa a Zakrytí Spořilovské jsou 3 miliony korun.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru