dnes
Čtvrtek - skorojasno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Praha otevřela tři záchytná parkoviště, mají dohromady 530 míst
Parkoviště v Ždánické ulici bylo doposud pro odtažená vozidla, nově funguje v režimu P+R a má název Švehlova. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha otevřela tři záchytná parkoviště, mají dohromady 530 míst

Praha včera otevřela tři záchytná parkoviště, která mají ulevit dopravě v metropoli. Celková kapacita parkovišť na Kotlářce, v Písnici a u Švehlovy ulice je 530 míst. Parkoviště jsou bezobslužná a parkování je zde zdarma. Původně sloužila jako odtahová, v poslední době však nebyla téměř využívaná. Opoziční TOP 09 otevření záchytných parkovišť, takzvaných P+R (park and ride), kritizuje.

Na nových parkovištích sice lze parkovat, čekají je ale ještě úpravy. Například na Kotlářce u Plzeňské ulice chybí vodorovné značení, které by měla Technická správa komunikací zajistit v dalších měsících.

Zároveň by měly být v okolí parkovišť umístěny značky, které by na ně upozornily řidiče. Do budoucna by se parkoviště mohla rozšířit o systém, který ukazuje jejich zaplněnost.

Kritika parkovišť zaznívá za strany TOP 09. „Nové parkoviště, které ovšem nikdo nepostavil, a nebude sloužit jako ,ride´, protože návaznost na další jízdu do centra je velmi omezená," uvedl opoziční zastupitel Václav Novotný.

Proti jiným záchytným parkovištím, která jsou u stanic metra či vlaku, jsou tato tři u zastávek tramvají a autobusů hromadné dopravy. Hlavní město chce podle náměstka pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) vyzkoušet, jestli záchytná parkoviště u tramvají a autobusů budou fungovat nebo ne.

V případě velkého zájmu řidičů by mohl na místě parkovišť vyrůst parkovací dům, který by zvýšil jejich kapacitu. Například parkoviště na Kotlářce by se mohlo rozrůst ze 184 míst na zhruba 240.

V Praze je 16 záchytných parkovišť typu P+R, z nichž 13 vlastní Technická správa komunikací a tři pražský dopravní podnik. Dohromady tato parkoviště mají kapacitu zhruba 3000 parkovacích míst pro auta a slouží také cyklistům.


I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského: Přerušení provozu tramvají

14. ledna 2019 v 18:26

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 18. ledna od 0.40 hodin do 4.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského – Nákladové nádraží Žižkov.

Radošovická – Nádraží Hostivař: Zítra nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:52

V neděli 13. ledna bude od 10 do 16:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.

Průběžná – Nádraží Hostivař: Zítra ráno nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:48

V neděli 13. ledna bude od 7:30 do 10 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Víkendové přerušení provozu tramvají: Čechovo náměstí v Moskevské ulici

10. ledna 2019 ve 12:25

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde od soboty 12. ledna od 7 hodin do neděle 13. ledna do 16:20 hodin k dočasnému přerušení provozu v zastávce Čechovo náměstí v Moskevské ulici – pro směr Koh-i-noor, respektive Bohemians.

Další články
Nahoru