dnes
Pondělí - polojasno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Praha otevřela tři záchytná parkoviště, mají dohromady 530 míst
Parkoviště v Ždánické ulici bylo doposud pro odtažená vozidla, nově funguje v režimu P+R a má název Švehlova. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha otevřela tři záchytná parkoviště, mají dohromady 530 míst

Praha včera otevřela tři záchytná parkoviště, která mají ulevit dopravě v metropoli. Celková kapacita parkovišť na Kotlářce, v Písnici a u Švehlovy ulice je 530 míst. Parkoviště jsou bezobslužná a parkování je zde zdarma. Původně sloužila jako odtahová, v poslední době však nebyla téměř využívaná. Opoziční TOP 09 otevření záchytných parkovišť, takzvaných P+R (park and ride), kritizuje.

Na nových parkovištích sice lze parkovat, čekají je ale ještě úpravy. Například na Kotlářce u Plzeňské ulice chybí vodorovné značení, které by měla Technická správa komunikací zajistit v dalších měsících.

Zároveň by měly být v okolí parkovišť umístěny značky, které by na ně upozornily řidiče. Do budoucna by se parkoviště mohla rozšířit o systém, který ukazuje jejich zaplněnost.

Kritika parkovišť zaznívá za strany TOP 09. „Nové parkoviště, které ovšem nikdo nepostavil, a nebude sloužit jako ,ride´, protože návaznost na další jízdu do centra je velmi omezená," uvedl opoziční zastupitel Václav Novotný.

Proti jiným záchytným parkovištím, která jsou u stanic metra či vlaku, jsou tato tři u zastávek tramvají a autobusů hromadné dopravy. Hlavní město chce podle náměstka pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) vyzkoušet, jestli záchytná parkoviště u tramvají a autobusů budou fungovat nebo ne.

V případě velkého zájmu řidičů by mohl na místě parkovišť vyrůst parkovací dům, který by zvýšil jejich kapacitu. Například parkoviště na Kotlářce by se mohlo rozrůst ze 184 míst na zhruba 240.

V Praze je 16 záchytných parkovišť typu P+R, z nichž 13 vlastní Technická správa komunikací a tři pražský dopravní podnik. Dohromady tato parkoviště mají kapacitu zhruba 3000 parkovacích míst pro auta a slouží také cyklistům.


V pondělí začne oprava povrchu ve Vršovické

16. listopadu 2018 ve 14:43

V pondělí 19. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na obnově povrchu Vršovické ulice v úseku Kodaňská – Bělocerkevská obou směrech. Jedná se o odfrézování starého a položení nového povrchu komunikace v délce 100 metrů v celé její šíři.  

V úterý začne oprava Novodvorské ulice na kruhovém objezdu

15. listopadu 2018 v 10:31

V úterý 20. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na stavebních úpravách okružní křižovatky Chýnovská – Novodvorská v Praze 12. Jedná se o první část souvislé údržby Novodvorské ulice, která bude pokračovat na jaře příštího roku. Až do 15. prosince musí řidiči počítat s omezeným...

Florenc B: Oprava výtahu omezí přístup imobilních osob do vestibulu metra

15. listopadu 2018 v 08:27

Z důvodu plánované opravy osobního výtahu mezi vestibulem a ulicí dojde od úterý 20. listopadu do odvolání, pravděpodobně do 22. listopadu, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra B – Florenc.

Noční uzavření tunelů

12. listopadu 2018 ve 14:53

Tunely Brusnický a Dejvický budou z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie uzavřeny vždy v noci od 14. listopadu od 23 hodin do 18. listopadu do 5 hodin.

Nové stromy, keře a více místa na parkování v Belušově

11. listopadu 2018 v 08:41

Ve čtvrtek 8. listopadu bylo v Bellušově ulici v Praze 13 vysázeno 57 nových stromů – javory, duby letní a habry. Některé z původních stromů musely být vykáceny v souvislosti s rozšířením parkovacích míst v této ulici, teď už je však nahradily stromy nové, které jsou doplněny o 336 ks keřů a...

Uzavření Strahovského tunelu

8. listopadu 2018 ve 12:12

Z důvodu prohlídky tunelu bude uzavřen v těchto termínech:

Tunel Mrázovka se bude v noci čistit

8. listopadu 2018 ve 12:08

Z důvodu čištění kamer bude tunel Mrázovka uzavřen od soboty 10. listopadu od 23 hodin do neděle 11. listopadu do 5 hodin.

Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit ještě 30 procent řidičů

7. listopadu 2018 ve 13:33

Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.

Další články
Nahoru