dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Praha otevřela tři záchytná parkoviště, mají dohromady 530 míst
Parkoviště v Ždánické ulici bylo doposud pro odtažená vozidla, nově funguje v režimu P+R a má název Švehlova. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha otevřela tři záchytná parkoviště, mají dohromady 530 míst

Praha včera otevřela tři záchytná parkoviště, která mají ulevit dopravě v metropoli. Celková kapacita parkovišť na Kotlářce, v Písnici a u Švehlovy ulice je 530 míst. Parkoviště jsou bezobslužná a parkování je zde zdarma. Původně sloužila jako odtahová, v poslední době však nebyla téměř využívaná. Opoziční TOP 09 otevření záchytných parkovišť, takzvaných P+R (park and ride), kritizuje.

Na nových parkovištích sice lze parkovat, čekají je ale ještě úpravy. Například na Kotlářce u Plzeňské ulice chybí vodorovné značení, které by měla Technická správa komunikací zajistit v dalších měsících.

Zároveň by měly být v okolí parkovišť umístěny značky, které by na ně upozornily řidiče. Do budoucna by se parkoviště mohla rozšířit o systém, který ukazuje jejich zaplněnost.

Kritika parkovišť zaznívá za strany TOP 09. „Nové parkoviště, které ovšem nikdo nepostavil, a nebude sloužit jako ,ride´, protože návaznost na další jízdu do centra je velmi omezená," uvedl opoziční zastupitel Václav Novotný.

Proti jiným záchytným parkovištím, která jsou u stanic metra či vlaku, jsou tato tři u zastávek tramvají a autobusů hromadné dopravy. Hlavní město chce podle náměstka pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) vyzkoušet, jestli záchytná parkoviště u tramvají a autobusů budou fungovat nebo ne.

V případě velkého zájmu řidičů by mohl na místě parkovišť vyrůst parkovací dům, který by zvýšil jejich kapacitu. Například parkoviště na Kotlářce by se mohlo rozrůst ze 184 míst na zhruba 240.

V Praze je 16 záchytných parkovišť typu P+R, z nichž 13 vlastní Technická správa komunikací a tři pražský dopravní podnik. Dohromady tato parkoviště mají kapacitu zhruba 3000 parkovacích míst pro auta a slouží také cyklistům.


Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

Dnes v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude tunel Mrázovka uzavřen

8. dubna 2019 v 18:05

Od 13. dubna do 17. dubna vždy v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřena západní tunelová trouba (směr Zlíchov) a druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu

Další články
Nahoru