Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha otevřela první turistické informační centrum v areálu Hradu
Třetí nádvoří Pražského hradu. Foto: PCT

Praha otevřela první turistické informační centrum v areálu Hradu

Hlavní město Praha společně s destinační organizací Prague City Tourism otevřelo nové turistické informační centrum na Pražském hradě. Je to vůbec poprvé, co bude mít společnost, která má turismus v hlavním městě na starosti, vlastní zázemí přímo na Pražském hradě. Ten je každoročně nejnavštěvovanější památkou v metropoli a ročně přivítá na 1,4 milionu domácích i zahraničních návštěvníků.

„Otevření nového informačního centra má velice důležitý smysl. Za prvé budou mít lidé další možnost dozvědět se více praktických i zajímavých faktů o metropoli, za druhé se právě startuje další spolupráce mezi dvěma veličinami – pražskou radnicí a Pražským hradem. Neodmyslitelně spojené instituce tak společně nabídnou způsob, jak Prahu zažít a užít si ji. Děkujeme všem, kteří se na tom podíleli a budou podílet. A samozřejmě přejeme zájem návštěvníků a jejich spokojenost,” řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).  

„Otevření nového turistického informační centra na Pražském hradě mě velmi těší. Vnímám to velmi symbolicky jako novou éru spojenou se změnou na postu hlavy státu. Navíc společným cílem je prezentovat metropoli jako evropské město na úrovni s kvalitními službami, které mohou turisté v novém turistickém centru bezpochyby očekávat,” doplnil náměstek pro kulturu a cestovní ruch Jiří Pospíšil (TOP 09). 

Městská společnost Prague City Tourism rekonstrukcí nových prostor turistického informačního centra nahradila nevzhlednou směnárnu, která v místech dříve stála. Nové informační centrum nabídne návštěvníkům nejen praktické informace o metropoli, ale také městskou kartu Prague Visitor Pass nebo možnost nákupu kultivovaných suvenýrů. 

„Třetí nádvoří je centrálním prostorem Pražského hradu. Je proto skvělé, že můžeme nabídnout návštěvníkům Prahy péči i v této lokalitě. Turisté se odsud mohou vypravit rovnou do Katedrály svatého Víta, která se tyčí uprostřed nádvoří,” řekl předseda dozorčí rady Prague City Tourism Jan Wolf a dodal: „Nové turistické centrum se navíc nachází v citlivě zrekonstruovaných prostorách historického přízemí hradní budovy.” 

„Jsem velmi rád, že jsme investovali do nového prostoru a díky partnerství s Pražským hradem otevíráme další zrekonstruované prostory, které budou sloužit turistům,” sdělil předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro a dodal: „Nově také z turistického centra povedou dvě pravidelné vycházky. Také si zde budou moci zájemci koupit turistickou kartu Prague Visitor Pass, díky které návštěvníci města ve zvýšené míře navštěvují nejen pražské památky.”  

Pražský hrad dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším památkám metropole, kterou ročně navštíví až 1,4 milionu návštěvníků. Odhady však ukazují, že areálem hradu projde až 3,7 milionu osob během celého roku.


Autor: Alo

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Další články
Nahoru