Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha otevřela první turistické informační centrum v areálu Hradu
Třetí nádvoří Pražského hradu. Foto: PCT

Praha otevřela první turistické informační centrum v areálu Hradu

Hlavní město Praha společně s destinační organizací Prague City Tourism otevřelo nové turistické informační centrum na Pražském hradě. Je to vůbec poprvé, co bude mít společnost, která má turismus v hlavním městě na starosti, vlastní zázemí přímo na Pražském hradě. Ten je každoročně nejnavštěvovanější památkou v metropoli a ročně přivítá na 1,4 milionu domácích i zahraničních návštěvníků.

„Otevření nového informačního centra má velice důležitý smysl. Za prvé budou mít lidé další možnost dozvědět se více praktických i zajímavých faktů o metropoli, za druhé se právě startuje další spolupráce mezi dvěma veličinami – pražskou radnicí a Pražským hradem. Neodmyslitelně spojené instituce tak společně nabídnou způsob, jak Prahu zažít a užít si ji. Děkujeme všem, kteří se na tom podíleli a budou podílet. A samozřejmě přejeme zájem návštěvníků a jejich spokojenost,” řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).  

„Otevření nového turistického informační centra na Pražském hradě mě velmi těší. Vnímám to velmi symbolicky jako novou éru spojenou se změnou na postu hlavy státu. Navíc společným cílem je prezentovat metropoli jako evropské město na úrovni s kvalitními službami, které mohou turisté v novém turistickém centru bezpochyby očekávat,” doplnil náměstek pro kulturu a cestovní ruch Jiří Pospíšil (TOP 09). 

Městská společnost Prague City Tourism rekonstrukcí nových prostor turistického informačního centra nahradila nevzhlednou směnárnu, která v místech dříve stála. Nové informační centrum nabídne návštěvníkům nejen praktické informace o metropoli, ale také městskou kartu Prague Visitor Pass nebo možnost nákupu kultivovaných suvenýrů. 

„Třetí nádvoří je centrálním prostorem Pražského hradu. Je proto skvělé, že můžeme nabídnout návštěvníkům Prahy péči i v této lokalitě. Turisté se odsud mohou vypravit rovnou do Katedrály svatého Víta, která se tyčí uprostřed nádvoří,” řekl předseda dozorčí rady Prague City Tourism Jan Wolf a dodal: „Nové turistické centrum se navíc nachází v citlivě zrekonstruovaných prostorách historického přízemí hradní budovy.” 

„Jsem velmi rád, že jsme investovali do nového prostoru a díky partnerství s Pražským hradem otevíráme další zrekonstruované prostory, které budou sloužit turistům,” sdělil předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro a dodal: „Nově také z turistického centra povedou dvě pravidelné vycházky. Také si zde budou moci zájemci koupit turistickou kartu Prague Visitor Pass, díky které návštěvníci města ve zvýšené míře navštěvují nejen pražské památky.”  

Pražský hrad dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším památkám metropole, kterou ročně navštíví až 1,4 milionu návštěvníků. Odhady však ukazují, že areálem hradu projde až 3,7 milionu osob během celého roku.


Autor: Alo

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Minisérie přibližuje symbiózu všech skupin, které se potkávají ve skalách

30. listopadu 2023 v 17:02

Vyrušit hnízdící ptáky může svým nevhodným chováním každý návštěvník krajiny, lezci se k nim ale mohou dostat mnohem blíž a stávají se tak vysokým potenciálním nebezpečím.

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru