Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha otestuje protipovodňovou ochranu, zdvihne proto Štvanickou lávku
Štvanická lávka. Foto. Petr Trej

Praha otestuje protipovodňovou ochranu, zdvihne proto Štvanickou lávku

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) ve spolupráci se Správou služeb hlavního města Prahy (SSHMP) provede test protipovodňových opatření a kontrolní zdvih Štvanické lávky. Cvičení proběhne 13. června od čtyř do šesti hodin ráno. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

„Vzhledem k vysokým průtokům Vltavy a povodňovým stavům, které v minulých týdnech zasáhly Prahu, je důležité ověřit funkčnost protipovodňových systémů a jejich schopnost chránit lávku před poškozením a zároveň zajistit ochranu přilehlé části Holešovic pomocí mobilních protipovodňových zábran,“ sdělila mluvčí.

Zdvih lávky zajišťuje TSK ve spolupráci se společností Skanska, která lávku postavila. Osazení navazujících mobilních protipovodňových zábran má na starosti SSHMP.

Štvanická lávka je jedním z mála mostů v České republice, který má zvedací mechanismus. Výška zdvihu bude pole Liškové 3,2 metru, zdvih potrvá 17 minut

„Během zdvihu bude vstup na lávku uzavřen pro pěší i cyklisty. Obchozí a objízdná trasa nebude značena. Na obou stranách lávky budou stát zaměstnanci společnosti Skanska, kteří chodce nasměrují na alternativní trasu přes Hlávkův most,“ dodala Lišková.


Autor: Jan Puci

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru