Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha otestuje pilotní projekt individuální regulace topení v městské budově

Rada hl. m. Prahy schválila vypsání veřejné zakázky na dodávku a instalaci měření a regulace topného systému a měření spotřeby energií v městské multifunkční budově v Blanické ulici na Vinohradech. Součástí zakázky v hodnotě téměř 4,5 milionu korun s DPH je také provoz a správa systému po dobu jednoho roku.  

Systém IRC neboli Individual Room Control poskytuje možnost individuálního řízení teploty v jednotlivých místnostech, což umožňuje efektivní úsporu energie. Jeho součástí jsou elektricky ovládané termostatické radiátorové ventily, co zabraňuje nadměrnému přetápění místností a umožňuje flexibilně reagovat na reálný provoz budovy.  

„Jestli se tento pilotní projekt osvědčí a dosáhneme očekávanou úsporu energie, vidím potenciál v jeho nasazení i v dalších městských budovách,“ řekl radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).  

Energetický ekosystém objektu Blanická 1008 má průměrnou roční spotřebu zemního plynu přibližně 370 MWh. V administrativních či školských budovách přináší systém IRC standardně úspory energie na vytápění ve výši 10 procent. Jeho instalace se uskuteční za běžného provozu budovy při zachování komfortu pracujících osob v kancelářích a ostatních přidružených prostorách. 


Autor: red

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru