dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Praha otestovala nové karty, které by mohly nahradit Opencard
Budou cestující v pražské MHD používat Plzeňskou kartu?

Praha otestovala nové karty, které by mohly nahradit Opencard

Praha otestovala systém nové karty, která by případně mohla nahradit Opencard. Jejím provozovatelem a dodavatelem je plzeňský dopravní podnik. Zda se s ním Praha domluví, není ale jisté. Město totiž nadále jedná o odkoupení majetkových práv k Opencard od jejich majitele, firmy eMoneyServices (EMS).

Plzeňský dopravce je podle informací ČTK schopen nové karty dodat měsíc od chvíle, kdy si o ně Praha řekne. „Plzeňské“ karty by dostávali žadatelé o novou kartu. Konkrétní dohodu Praha s plzeňským podnikem podepsanou nemá. Praha stále čeká na výsledek jednání s firmou EMS, která podala kvůli nezaplaceným dluhům na Prahu a dopravní podnik žalobu.

Zároveň Praha a EMS chystají společné memorandum o dalším postupu. V souvislosti s Opencard nabídlo Praze svou variantu řešení hned několik firem. Mezi nimi například společnost Visa, která představila minulý týden bezkontaktní variantu karty.

S primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09), který má Opencard na starosti, ale nejednala. Spolupráci nabídly i Česká pošta a České dráhy.
Projekt za 1,35 miliardy pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS).

V souvislosti s Opencard bylo nepravomocně odsouzeno pět úředníků magistrátu. K soudu nově míří deset někdejších i nynějších radních za ODS a TOP 09 včetně Hudečka (TOP 09) a dalších pět úředníků.

Schválili totiž prodloužení smluv na provoz Opencard. Všichni vinu popírají – kvůli údajně nevýhodným smlouvám nemohli postupovat jinak, tvrdí.


Další články
Nahoru