Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha opraví za 24 milionů korun dětské hřiště Koníček ve Stromovce
Jeden z prvků akademické sochařky Alexandry Koláčkové. Foto: www.brouzdak.cz

Praha opraví za 24 milionů korun dětské hřiště Koníček ve Stromovce

Praha opraví dětské hřiště Koníček ve Stromovce. Rozhodli o tom v pondělí radní na svém jednání. Předpokládaná cena rekonstrukce je zhruba 24 milionů korun s DPH, přestavba by měla být hotová v polovině příštího roku. Důvodem opravy je zastaralost současných prolézaček od akademické sochařky Alexandry Koláčkové, které hřišti propůjčily jeho jméno a zůstanou v nezměněné podobě. O výběru dodavatele přestavby rozhodne Praha v druhé polovině listopadu. 

Současné herní prvky již nevyhovují aktuálním bezpečnostním požadavkům a vyžadují rozsáhlejší zásah včetně obnovy dopadových ploch. Děti se mohou těšit na lanovou herní sestavu (lezecký les), nové pískoviště, různé typy houpaček, zemní trampolíny a skákací desky.

Součástí revitalizace dětského hřiště, které se nachází nedaleko Šlechtovy restaurace, je i obnova zpevněných povrchů a doplnění mobiliáře o lavice a odpadkové koše. 

Rekonstruovat se budou i přilehlá historická schodiště kolem Mecserovy cesty a přístupové mlatové a dlážděné cesty v návaznosti na již revitalizované části parku Stromovka.

„Opravy se uskuteční s maximálním ohledem a respektováním zeleně tak, aby kořeny stromů nebyly narušeny a aby byl proveden odborný arboristický posudek kořenů a jejich následné ošetření,“ sdělila náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková (Piráti).

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 24 006 460 korun s DPH. Projekt je součástí již schválené Revitalizace Královské obory. O výběru dodavatele bude rozhodnuto v druhé polovině listopadu po posouzení nejvýhodnějšího poměru nabídkové ceny, termínu zhotovení a ekologicko-emisního kritéria. Zrekonstruované hřiště Koníček by se pro veřejnost mělo otevřít v červnu 2024.


Autor: Alo

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Další články
Nahoru