Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha opraví za 24 milionů korun dětské hřiště Koníček ve Stromovce
Jeden z prvků akademické sochařky Alexandry Koláčkové. Foto: www.brouzdak.cz

Praha opraví za 24 milionů korun dětské hřiště Koníček ve Stromovce

Praha opraví dětské hřiště Koníček ve Stromovce. Rozhodli o tom v pondělí radní na svém jednání. Předpokládaná cena rekonstrukce je zhruba 24 milionů korun s DPH, přestavba by měla být hotová v polovině příštího roku. Důvodem opravy je zastaralost současných prolézaček od akademické sochařky Alexandry Koláčkové, které hřišti propůjčily jeho jméno a zůstanou v nezměněné podobě. O výběru dodavatele přestavby rozhodne Praha v druhé polovině listopadu. 

Současné herní prvky již nevyhovují aktuálním bezpečnostním požadavkům a vyžadují rozsáhlejší zásah včetně obnovy dopadových ploch. Děti se mohou těšit na lanovou herní sestavu (lezecký les), nové pískoviště, různé typy houpaček, zemní trampolíny a skákací desky.

Součástí revitalizace dětského hřiště, které se nachází nedaleko Šlechtovy restaurace, je i obnova zpevněných povrchů a doplnění mobiliáře o lavice a odpadkové koše. 

Rekonstruovat se budou i přilehlá historická schodiště kolem Mecserovy cesty a přístupové mlatové a dlážděné cesty v návaznosti na již revitalizované části parku Stromovka.

„Opravy se uskuteční s maximálním ohledem a respektováním zeleně tak, aby kořeny stromů nebyly narušeny a aby byl proveden odborný arboristický posudek kořenů a jejich následné ošetření,“ sdělila náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková (Piráti).

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 24 006 460 korun s DPH. Projekt je součástí již schválené Revitalizace Královské obory. O výběru dodavatele bude rozhodnuto v druhé polovině listopadu po posouzení nejvýhodnějšího poměru nabídkové ceny, termínu zhotovení a ekologicko-emisního kritéria. Zrekonstruované hřiště Koníček by se pro veřejnost mělo otevřít v červnu 2024.


Autor: Alo

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Dnes v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Dnes v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

30 let dobře naladěná Praha 14

Dnes v 07:56

Ve čtvrtek 27. června v parku v Pilské ulici uslyší děti veselé písničky, od 18 hodin se koná koncert Trocha klidu a v 19 hodin vystoupí Motovidlo.

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Dnes v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Zmrzka za vysvědčení pro děti z Prahy 1

Včera v 11:17

Poslední školní den budou děti před ZŠ Vodičkova dostávat při předložení vysvědčení zmrzlinu zdarma.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

Včera v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

Praha 10: O putovní pohár Františka Pláničky

21. června 2024 v 05:56

Fotbalový turnaj pro žáky druhého stupně základních škol Prahy 10 se odehraje ve středu 26. června v 9 hodin na tréningovém hřišti SK Slavia. Žáci budou ve čtyřech skupinách bojovat o putovní pohár Františka Pláničky.

Přijďte fandit. Mohylka běží pro Pavlíka

20. června 2024 ve 14:39

Charitativní běh, který pomáhá. Základní škola Mohylová v Praze 13 pořádá společně s organizací Frieda akci na podporu školníka Pavla. Startuje se v 9:30 před školou a na děti čekají tři běžecké okruhy.

Pohádky na Dvorečku: Jak se vaří pohádka

20. června 2024 ve 14:38

Praha 9 zve děti, rodiče i prarodiče na pohádky pro nejmenší. Pohádky na Dvorečku jsou zdarma a začíná se v 16 hodin. Hraje se v Jandově 4, v Praze 9.

Další články
Nahoru