dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražská politika

Praha opět vyhlašuje program dotací na přeměnu topných zdrojů na ekologické

Městská rada dnes schválila vyhlášení Programu Čistá energie Praha 2015. Schválila rovněž Pravidla Programu Čistá energie Praha 2015, formulář „Žádost o poskytnutí dotace z Programu Čistá energie Praha 2015“ a vzor Smlouvy o poskytnutí dotace.

Cílem programu a jeho prostřednictvím poskytovaných dotací je motivační působení na vlastníky či uživatele bytů k přeměně topidel na ekologická a k vyššímu využití obnovitelných zdrojů energie. Pro rok 2015 je v rozpočtu města vyčleněna na tento účel částka ve výši 18 miliónů korun.

Od roku 1994, kdy byl Program zahájen, Praha na dotacích poskytla téměř 510 miliónů korun, čímž podpořila ekologické vytápění ve více než 42 tisících bytových jednotkách.

Program je každoročně aktualizován ve vztahu k současné energetické politice, ale i s ohledem na vývoj nových technologií v oblasti vytápění a ohřevu vody. Postupně se zaměřil na podporu využití obnovitelných zdrojů energie, na výměnu lokálních topidel ve prospěch centrálního vytápění a od roku 2010 byla zavedena podpora výměny dožívajících plynových kotlů za nové, účinnější a ekologicky šetrnější.

V rámci letošního Programu jsou zařazeny tyto projekty, na které mohou zájemci podávat žádosti o dotace:
•    Přeměna neekologického vytápění na ekologické
•    Přeměna lokálních topidel ve prospěch vytápění centrálního typu
•    Rekonstrukce plynového vytápění ve prospěch zdrojů s vyšší účinností
•    Instalace tepelných čerpadel
•    Instalace zdrojů využívajících dřevo a dřevní palivové produkty
•    Instalace solárních kolektorů k ohřevu vody a přitápění

Lhůta pro podání žádosti je od 8. června do 30. září.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru