dnes
Čtvrtek - polojasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Povodně 2013

Praha odvolala 2. stupeň povodňové aktivity

V Praze na Vltavě poklesl průtok na 700 m3/s, a proto došlo k odvolání 2. stupně povodňové aktivity. Vzhledem ke stále trvajícímu stavu nouze se budou dále scházet pracovní skupiny Krizového štábu hl. m. Prahy. 

Veškeré práce související s likvidací povodňových škod, úklidem a dalšími potřebnými organizačními i praktickými činnostmi bude zajišťovat pracovní sanační komise a komise na odstraňování následků povodně 2013.

Při demontáži mobilní protipovodňové ochrany musí město postupovat důkladně a všechny prvky zábran pečlivě zkontrolovat, než budou odvezeny zpět do skladu v Dubči a na Zbraslavi.

Musí být dodržen stanovený postup tak, aby tato protipovodňová ochrana byla v naprostém pořádku a připravena pro případné další okamžité použití. Odstranění těchto zábran bude proto trvat déle než jejich stavba.

Kontaktní místo pro výdej materiální pomoci ve skladech Správy služeb hl. m. Prahy na Kundratce je i nadále denně v provozu, a to v době od 8.00 do 20.00 hodin.

Do odvolání budou v provozu krizové telefonické linky – 1234, 800 123 003 a 800 100 991.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru