dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Povodně 2013

Praha odvolala 2. stupeň povodňové aktivity

V Praze na Vltavě poklesl průtok na 700 m3/s, a proto došlo k odvolání 2. stupně povodňové aktivity. Vzhledem ke stále trvajícímu stavu nouze se budou dále scházet pracovní skupiny Krizového štábu hl. m. Prahy. 

Veškeré práce související s likvidací povodňových škod, úklidem a dalšími potřebnými organizačními i praktickými činnostmi bude zajišťovat pracovní sanační komise a komise na odstraňování následků povodně 2013.

Při demontáži mobilní protipovodňové ochrany musí město postupovat důkladně a všechny prvky zábran pečlivě zkontrolovat, než budou odvezeny zpět do skladu v Dubči a na Zbraslavi.

Musí být dodržen stanovený postup tak, aby tato protipovodňová ochrana byla v naprostém pořádku a připravena pro případné další okamžité použití. Odstranění těchto zábran bude proto trvat déle než jejich stavba.

Kontaktní místo pro výdej materiální pomoci ve skladech Správy služeb hl. m. Prahy na Kundratce je i nadále denně v provozu, a to v době od 8.00 do 20.00 hodin.

Do odvolání budou v provozu krizové telefonické linky – 1234, 800 123 003 a 800 100 991.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru