Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Praha odstranila z ulic další nelegálně umístěné reklamní nosiče
Odstraňování nelegálně umístěného billboardu v Radlické ulici. Foto: THMP

Praha odstranila z ulic další nelegálně umístěné reklamní nosiče

Pražský magistrát nechá prostřednictvím své firmy Technologie hlavního města Prahy (THMP) v září odstranit 13 billboardů, které jsou nelegálně na městských pozemcích. Pracovníci městské firmy včera demontovali reklamní plochy v Radlické ulici, práce budou pokračovat během dnešního dne. Reklamní nosiče byly u silnic umístěny bez povolení či nájemní smlouvy a magistrát bude podle pražského radního pro majetek Jana Chabra (TOP 09) po vlastnících vymáhat sankce. Po Praze jsou odhadem stovky nelegálních billboardů.

„Demontujeme reklamní plochy na Radlické ulici. Nejenže jsou umístěné nelegálně, ale často nemají ani bezpečné ukotvení, takže by mohly někoho zranit nebo způsobit škody na majetku. Proto jsme se rozhodli na nic nečekat a odstranit je co nejdříve,“ vysvětlil při včerejším odstraňování reklamních ploch rozhodnutí města Chabr a dodal, že není výjimkou, že se plochy nacházejí i velmi blízko rychlostní silnice, což by mohlo mít v případě dopravní nehody fatální následky.

Nelegální billboardy odstraňují dvě posádky zaměstnanců THMP s nákladním autem s hydraulickou rukou a montážní plošinou. „Tento měsíc jsme už demontovali reklamní nosiče v Kunraticích, Zličíně a v Letňanech. Bohužel se někdy stává, že se zanedlouho po odstranění na místě objeví nosiče nové. To jsme naposledy řešili u Kunratického lesa,“ popsal místopředseda představenstva THMP Tomáš Novotný. 

Informace o nelegálně umístěných billboardech město nejčastěji získává od jednotlivých městských částí, kde se nacházejí, od občanů, případně na základě pravidelných kontrol. 

Podle Chabra odstraněné venkovní poutače poputují do skladu společnosti THMP, kde si počkají, až se o ně přihlásí jejich majitelé.

„Před jejich vrácením budeme samozřejmě po majiteli požadovat náhradu bezdůvodného obohacení za neoprávněné užívání městských pozemků a vzhledem k tomu, že jsme k tomuto postupu přistoupili ve veřejném zájmu, i úhradu nákladů za odstranění a následné umístění ve skladech vlastněných hlavním městem,“ upozornil. 

Pražská koalice má omezování takzvaného vizuálního smogu ve svém programu. Loni v září Praha odstranila dvaadvacet billboardů, které se nelegálně nacházely na městských pozemcích, především v okrajových městských částech.

Praha s jejich demontáží začala v roce 2020, kdy jich bylo odstraněno 22. Informace o nelegálně umístěných billboardech magistrát obvykle získává od jednotlivých městských částí, v nichž se tyto billboardy nachází. Podle mluvčího THMP Martina Drozda lze nelegální nosiče reklamy na území hlavního města počítat na stovky, přesný počet nicméně podle něj není k dispozici.


Autor: red

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru