Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha odstranila z ulic další nelegálně umístěné reklamní nosiče
Odstraňování nelegálně umístěného billboardu v Radlické ulici. Foto: THMP

Praha odstranila z ulic další nelegálně umístěné reklamní nosiče

Pražský magistrát nechá prostřednictvím své firmy Technologie hlavního města Prahy (THMP) v září odstranit 13 billboardů, které jsou nelegálně na městských pozemcích. Pracovníci městské firmy včera demontovali reklamní plochy v Radlické ulici, práce budou pokračovat během dnešního dne. Reklamní nosiče byly u silnic umístěny bez povolení či nájemní smlouvy a magistrát bude podle pražského radního pro majetek Jana Chabra (TOP 09) po vlastnících vymáhat sankce. Po Praze jsou odhadem stovky nelegálních billboardů.

„Demontujeme reklamní plochy na Radlické ulici. Nejenže jsou umístěné nelegálně, ale často nemají ani bezpečné ukotvení, takže by mohly někoho zranit nebo způsobit škody na majetku. Proto jsme se rozhodli na nic nečekat a odstranit je co nejdříve,“ vysvětlil při včerejším odstraňování reklamních ploch rozhodnutí města Chabr a dodal, že není výjimkou, že se plochy nacházejí i velmi blízko rychlostní silnice, což by mohlo mít v případě dopravní nehody fatální následky.

Nelegální billboardy odstraňují dvě posádky zaměstnanců THMP s nákladním autem s hydraulickou rukou a montážní plošinou. „Tento měsíc jsme už demontovali reklamní nosiče v Kunraticích, Zličíně a v Letňanech. Bohužel se někdy stává, že se zanedlouho po odstranění na místě objeví nosiče nové. To jsme naposledy řešili u Kunratického lesa,“ popsal místopředseda představenstva THMP Tomáš Novotný. 

Informace o nelegálně umístěných billboardech město nejčastěji získává od jednotlivých městských částí, kde se nacházejí, od občanů, případně na základě pravidelných kontrol. 

Podle Chabra odstraněné venkovní poutače poputují do skladu společnosti THMP, kde si počkají, až se o ně přihlásí jejich majitelé.

„Před jejich vrácením budeme samozřejmě po majiteli požadovat náhradu bezdůvodného obohacení za neoprávněné užívání městských pozemků a vzhledem k tomu, že jsme k tomuto postupu přistoupili ve veřejném zájmu, i úhradu nákladů za odstranění a následné umístění ve skladech vlastněných hlavním městem,“ upozornil. 

Pražská koalice má omezování takzvaného vizuálního smogu ve svém programu. Loni v září Praha odstranila dvaadvacet billboardů, které se nelegálně nacházely na městských pozemcích, především v okrajových městských částech.

Praha s jejich demontáží začala v roce 2020, kdy jich bylo odstraněno 22. Informace o nelegálně umístěných billboardech magistrát obvykle získává od jednotlivých městských částí, v nichž se tyto billboardy nachází. Podle mluvčího THMP Martina Drozda lze nelegální nosiče reklamy na území hlavního města počítat na stovky, přesný počet nicméně podle něj není k dispozici.


Autor: red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru