dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Praha odmítla nabídku ohledně Škodova paláce

Praha odmítla nabídku vlastníka Škodova paláce na mimosoudní vyrovnání ohledně údajně předraženého nájemného. Nepovažuje ji za výhodnou. Vedení města chce ale s majiteli dál jednat.

Společnost Copa Retail nabízela slevu výměnou za zrušení předkupního práva. Situací se bude v úterý zabývat rada. Soud bude pokračovat na konci září. Copa Retail, s níž má Praha do roku 2026 uzavřenu nájemní smlouvu za více než čtyři miliardy korun, navrhovala, že na vlastní náklady zajistí pro magistrát kanceláře v Kongresovém centru Praha (KCP).

Pro Prahu by to znamenalo úsporu 561 milionů korun, píše se v dopisu primátorovi, který má ČTK k dispozici. Výměnou žádala, aby se Praha vzdala předkupního práva na Škodův palác. Dopis za vlastníka společnosti Copa Retail, holdingovou společnost Guyana Holding, podepsal majitel David Maxwell.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru