Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha odmítla dofinancování Otíkovy lávky v Praze 11
Hlavní rekonstrukční práce začaly v březnu. Foto: Jan Puci

Praha odmítla dofinancování Otíkovy lávky v Praze 11

Pražský magistrát ve čtvrtek odmítl poskytnout dalších 11 milionů korun na opravu takzvané Otíkovy lávky v Praze 11, jejíž rekonstrukce se prodražila kvůli špatnému stavu. Důvodem je to, že hlavní město radnici v minulosti poskytla zhruba 26 milionů korun na výstavbu jiné lávky, která se v blízké době stavět nemá. Podle názoru části zastupitelů tak může městská část na opravu Otíkovy lávky použít tyto peníze.

Podle radního pro finance Zdeňka Kováříka (ODS), který návrh zastupitelstvu předložil, je lávka rozestavěna a radnice není schopna opravu dodělat. Radní pro dopravu jedenácté městské části Libor Vrkoč (Hnutí pro Prahu 11– HPP11) na zastupitelstvu řekl, že lávka je v horším stavu, než se předpokládalo a došlo například ke korozi výztuží a beton byl silně degradován, musely se tak nacenit další práce a částka vzrostla. Oprava lávky má nyní stát asi 41 milionů korun.

Část zastupitelů bylo však proti dofinancování. Například podle zastupitele Martina Sedeke (ODS) Praha 11 má zhruba 26 milionů připravených na financování jiné lávky, jejíž výstavba se v blízké době nemá uskutečnit.

„Navrhuji vzít žádaných 11 milionů z těch 26 milionů a financovat to z toho, a pak, až se bude znát cena té další lávky, tak zažádejte o její dofinancování," řekl Sedeke. Na to stejné poukázal i Jakub Lepš (TOP 09).

„Tady není spor o tom, jestli je nebo není lávka v dezolátním stavu, ale o tom, že to není fér, když městská část má možnost to financovat a přijde s nataženou rukou k hlavnímu městu," řekl pak Sedeke. Návrh nepodpořila ani primátorova náměstkyně Alexandra Udženija (ODS), která přitom hlasovala pro schválení na jednání rady města, kde se materiál projednával.

„Hlasovala jsem na radě s dobrými úmysly pro ten tisk, a teď zjišťuji, že městská část ty peníze má. Teď se proto při hlasování zdržím, protože jsem byla uvedena v omyl," vysvětlila.

„Faktem je, že Praha 11 ty finance má. Nelíbí se mi, aby roky jen tak ležely peníze na projekty, které se nerealizují," dodal i opoziční zastupitel Ondřej Prokop (ANO).

Oprava lávky, která přezdívku získala po postavě Otíka z filmu Vesničko má středisková, měla původně trvat do září, kvůli špatnému stavu vnitřní konstrukce se ale prodražila a prodloužila, termín dokončení nyní není známý.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru