dnes
Čtvrtek - skorojasno
22°C
zítra
Pátek - polojasno
23°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě, s výstavbou domu nadále počítá
Záchytné parkoviště na Černém Mostě. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě, s výstavbou domu nadále počítá

Pražský magistrát odloží plánované uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě v Praze 14, kde má vyrůst nový parkovací dům P+R. Důvodem je dosud neukončené výběrové řízení na dodavatele. Na svých internetových stránkách to uvedla radnice Prahy 14. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) pro ČTK uvedl, že to neznamená, že parkoviště nebude a město s ním prý nadále počítá. Praha má dlouhodobě problémy s nedostatkem míst na záchytných parkovištích.

„Důvod odkladů je čistě procesní. Veřejná zakázka, respektive výběrové řízení na zhotovitele stavby ještě neskončilo, není tudíž možné začít s pracemi," uvedla radnice. Situací by se měli na konci srpna zabývat pražští radní.

„Rozšiřování záchytných parkovišť, stejně jako toho na Černém Mostě, stále připravujeme, žádné projekty nezastavujeme. Co se týče Černého Mostu, tam bohužel zatím nemůžu komentovat detaily, protože výběrové řízení na zhotovitele stále běží," uvedl Scheinherr.

Parkoviště na Černém Mostě bude vícepatrové a bude mít asi 880 míst. Parkovací dům bude stát na ploše, kde je nyní pozemní parkoviště P+R. Právě kvůli tomu mělo být to současné uzavřeno. Na stavbu již bylo vydáno územní rozhodnutí o umístění stavby a bylo zažádáno o stavební povolení. Na stavbu město získá z evropských fondů 324 milionů korun.

Vedení města na začátku srpna rozhodlo, že si nechá vypracovat projekty výstavby záchytných parkovišť P+R také u stanic metra B Zličín a u metra A Depo Hostivař. Za první zaplatí zhruba 14,4 milionu korun a asi devět milionu korun za druhý projekt. Projekty pro město vyhotoví v obou případech společnost Metroprojekt.

Parkoviště jsou zhruba na desítce míst především v blízkosti nádraží a stanic metra. Jejich kapacita v Praze je 3000 míst. Vedení města dlouhodobě jedná také o možné výstavbě P+R na území Středočeského kraje v blízkosti železničních stanic a zastávek.


Zastávka Brumlovka je dočasně přemístěna

20. srpna 2019 ve 13:08

Z důvodu opravy zastávky je od pondělí 19. srpna do odvolání – přibližně 1 měsíc k dočasnému přemístění zastávky Brumlovka pro linky číslo 118, 124, 170, 905, 910, 956 a BB1.

Linka 108 do dalších školek a škol v Praze 6

19. srpna 2019 v 07:53

Od 1. září dojde ke změně trasy autobusové linky 108 a zlepší se tak dopravní obslužnost Bubenče. Cíl linky zůstane stejný – Sídliště na Dědině, ale v úseku mezi zastávkami Zelená a Sibiřské náměstí pojede jinou trasou, kde lépe obslouží školy a školky na území šesté městské části...

V Praze 6 začne podzimní úklid již v srpnu

18. srpna 2019 v 07:48

Technická správa komunikací bude v Praze 6 provádět od 26. srpna do 25. října komplexní úklid vozovek, vždy od 8 do 15 hodin.

Uzavírky na Petrohradské ulici

14. srpna 2019 ve 20:37

V rámci pokračující obnovy vodovodních řadů bude od 15. do 25. srpna zavedeno dopravní opatření na Petrohradské ulici.

Omezení dopravy v souvislosti s koncertem skupiny Metallica na Letišti Letňany

14. srpna 2019 v 07:37

V neděli 18. srpna se na Letišti Letňany koná koncert americké hudební skupiny Metallica. Vzhledem k velkému počtu očekávaných návštěvníků budou v okolí letiště platit dopravní opatření. 

Další články
Nahoru