dnes
Neděle - oblacno
16°C
zítra
Pondělí - zatazeno
16°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě, s výstavbou domu nadále počítá
Záchytné parkoviště na Černém Mostě. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě, s výstavbou domu nadále počítá

Pražský magistrát odloží plánované uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě v Praze 14, kde má vyrůst nový parkovací dům P+R. Důvodem je dosud neukončené výběrové řízení na dodavatele. Na svých internetových stránkách to uvedla radnice Prahy 14. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) pro ČTK uvedl, že to neznamená, že parkoviště nebude a město s ním prý nadále počítá. Praha má dlouhodobě problémy s nedostatkem míst na záchytných parkovištích.

„Důvod odkladů je čistě procesní. Veřejná zakázka, respektive výběrové řízení na zhotovitele stavby ještě neskončilo, není tudíž možné začít s pracemi," uvedla radnice. Situací by se měli na konci srpna zabývat pražští radní.

„Rozšiřování záchytných parkovišť, stejně jako toho na Černém Mostě, stále připravujeme, žádné projekty nezastavujeme. Co se týče Černého Mostu, tam bohužel zatím nemůžu komentovat detaily, protože výběrové řízení na zhotovitele stále běží," uvedl Scheinherr.

Parkoviště na Černém Mostě bude vícepatrové a bude mít asi 880 míst. Parkovací dům bude stát na ploše, kde je nyní pozemní parkoviště P+R. Právě kvůli tomu mělo být to současné uzavřeno. Na stavbu již bylo vydáno územní rozhodnutí o umístění stavby a bylo zažádáno o stavební povolení. Na stavbu město získá z evropských fondů 324 milionů korun.

Vedení města na začátku srpna rozhodlo, že si nechá vypracovat projekty výstavby záchytných parkovišť P+R také u stanic metra B Zličín a u metra A Depo Hostivař. Za první zaplatí zhruba 14,4 milionu korun a asi devět milionu korun za druhý projekt. Projekty pro město vyhotoví v obou případech společnost Metroprojekt.

Parkoviště jsou zhruba na desítce míst především v blízkosti nádraží a stanic metra. Jejich kapacita v Praze je 3000 míst. Vedení města dlouhodobě jedná také o možné výstavbě P+R na území Středočeského kraje v blízkosti železničních stanic a zastávek.


Uzavření Bubenečského tunelu potrvá 3 noci

18. října 2019 ve 13:30

Z důvodu mytí bude Bubenečský tunel od 21. 10. do 24. 10. uzavřen vždy od 23 do 5 hodin.

Letenský tunel bude od pondělí čtyři noci uzavřen

18. října 2019 v 11:37

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Letenský tunel od 21. října do 25. října, tj. 4 noci, vždy od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

V pondělí začne oprava povrchu vozovky ulice Do Říčan

18. října 2019 v 11:02

V pondělí 21. října zahájí Technická správa komunikací souvislou údržbu komunikace Do Říčan v úseku Českobrodská – Na Korunce.

Uzavření tunelového komplexu Blanka

17. října 2019 ve 13:26

Od soboty 19. října od 23 hodin do neděle 20. října do 5 hodin bude tunelový komplex uzavřen.

Praha 9: Lávka přes Rokytku je uzavřena

16. října 2019 v 09:38

Od dnešního dne je na 8 týdnů uzavřena dřevěná lávka přes Rokytku u ragbyového hřiště.

Omezení dopravy v Bucharově ulici

16. října 2019 v 07:48

Ve čtvrtek 17. října zahájí Technická správa komunikací souvislou údržbu v části Bucharovy ulice ve Stodůlkách. Jedná se o úsek ulic Upolínová – Jeremiášova. Práce jsou rozděleny do dvou etap a potrvají až do poloviny roku 2020.

Další články
Nahoru