dnes
Středa - oblacno
23°C
zítra
Čtvrtek - bourky
23°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
15°C
Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě, s výstavbou domu nadále počítá
Záchytné parkoviště na Černém Mostě. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě, s výstavbou domu nadále počítá

Pražský magistrát odloží plánované uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě v Praze 14, kde má vyrůst nový parkovací dům P+R. Důvodem je dosud neukončené výběrové řízení na dodavatele. Na svých internetových stránkách to uvedla radnice Prahy 14. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) pro ČTK uvedl, že to neznamená, že parkoviště nebude a město s ním prý nadále počítá. Praha má dlouhodobě problémy s nedostatkem míst na záchytných parkovištích.

„Důvod odkladů je čistě procesní. Veřejná zakázka, respektive výběrové řízení na zhotovitele stavby ještě neskončilo, není tudíž možné začít s pracemi," uvedla radnice. Situací by se měli na konci srpna zabývat pražští radní.

„Rozšiřování záchytných parkovišť, stejně jako toho na Černém Mostě, stále připravujeme, žádné projekty nezastavujeme. Co se týče Černého Mostu, tam bohužel zatím nemůžu komentovat detaily, protože výběrové řízení na zhotovitele stále běží," uvedl Scheinherr.

Parkoviště na Černém Mostě bude vícepatrové a bude mít asi 880 míst. Parkovací dům bude stát na ploše, kde je nyní pozemní parkoviště P+R. Právě kvůli tomu mělo být to současné uzavřeno. Na stavbu již bylo vydáno územní rozhodnutí o umístění stavby a bylo zažádáno o stavební povolení. Na stavbu město získá z evropských fondů 324 milionů korun.

Vedení města na začátku srpna rozhodlo, že si nechá vypracovat projekty výstavby záchytných parkovišť P+R také u stanic metra B Zličín a u metra A Depo Hostivař. Za první zaplatí zhruba 14,4 milionu korun a asi devět milionu korun za druhý projekt. Projekty pro město vyhotoví v obou případech společnost Metroprojekt.

Parkoviště jsou zhruba na desítce míst především v blízkosti nádraží a stanic metra. Jejich kapacita v Praze je 3000 míst. Vedení města dlouhodobě jedná také o možné výstavbě P+R na území Středočeského kraje v blízkosti železničních stanic a zastávek.


Noční uzavření Tunelového komplexu Blanka

1. června 2020 ve 14:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka uzavřen od 4. 6. od 23 hodin do 5. 6. do 5 hodin.

Strahovský tunel projde očistou, během června bude několik nocí uzavřen

1. června 2020 ve 12:52

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Strahovský tunel v červnu uzavřen.

Tahací jeřáby převezly na trať k Barrandovu 18 tramvají

31. května 2020 v 16:54

Aby mohly od pondělí po více než dvou měsících začít jezdit tramvaje mezi Barrandovem a Hlubočepy, pražský dopravní podnik dnes a v pátek převezl do Hlubočep tahacími jeřáby celkem 18 tramvají, které budou v opraveném úseku jezdit. V pátek čtyři tramvaje, dnes 14. Oprava trati v Nádražní mezi...

Dopravní omezení v Nádražní ulici

29. května 2020 v 09:58

Od 1. června do konce října bude v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě uzavřena Nádražní ulice v úseku Moulíkova – Křížová.   

Další články
Nahoru