dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha obnovila úkol připravit metodiku pro uzavírání plánovacích smluv

Rada hlavního města Prahy dnes na svém jednání schválila úkol připravit systémové řešení plánovacích smluv v hlavním městě. Plánovací smlouvy umožňují zapojit soukromé investory do výstavby veřejné dopravní a technické infrastruktury.

„Je třeba stanovit pravidla pro formu soukromých investic do veřejné vybavenosti, jako jsou komunikace, kanalizace, parky nebo nové trasy veřejné dopravy tak, aby bylo zřejmé, že od určité velikosti developmentu je třeba, aby se investor na těchto nákladech města vyvolaných jeho výstavbou zásadně podílel," řekl náměstek primátorky Matěj Stropnický.

Magistrát chce shromáždit veškeré zkušenosti s plánovacími smlouvami na území Prahy a nastavit systém spolupráce mezi Prahou a městskými částmi. Nutné bude také nastavit systém a odpovědnost za shromažďování požadavků, vyjednávání a odsouhlasování smluv před jejich schválením zastupitelstvem.

„Do konce roku připravím ve spolupráci s IPR návrh nejen těchto pravidel, ale také zřízení samostatného pracoviště v rámci Institutu plánování a rozvoje, které bude následně smlouvy vyjednávat,“ doplnil Stropnický.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru