Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha obnoví pracovní skupinu řešící hluk z koncertů u ledáren v Braníku
Vstup do areálu branické venkovní scény Lucerna Music Baru u bývalých ledáren. Foto: archiv

Praha obnoví pracovní skupinu řešící hluk z koncertů u ledáren v Braníku

Pražský magistrát obnoví činnost pracovní skupiny založené v minulém volebním období, která má řešit otázku hluku z koncertů v areálu bývalých ledáren v Braníku. Ve čtvrtek to schválili městští zastupitelé. Ve skupině zasednou zástupci nového zastupitelstva, pořadatelů koncertů nebo místních obyvatel. Na hluk z koncertů v ledárnách si v minulých letech stěžovali obyvatelé Prahy 4 a Prahy 5.

Bod na zastupitelstvo předložil předseda klubu zastupitelů opozičního ANO Patrik Nacher. Město se už pokoušelo problematiku řešit vloni, postup však přerušily volby. „Máme před další sezonu, tak ať to nedopadne jako loni," řekl Nacher.

Bývalá radní Hana Marvanová původně připravovala návrh vyhlášky, která by hluk omezovala, poté však na základě jednání loni ustavené pracovní skupiny zvolila cestu samoregulace. Dodala, že z činnosti minulé skupiny jsou i výstupy.

„Podklady k vyhodnocení jsou, jsou i závěrečná doporučení, jak postupovat, aby Praha byla připravena na další sezonu," řekla. Radní ve čtvrtek také dostali za úkol s těmito podklady zastupitele seznámit.

Problémem je podle Marvanové i fakt, že v roce 2015 vypadly ze zákona hlukové limity, takže je nekontrolují hygienické stanice. Podle radního pro infrastrukturu Michala Hrozy (TOP 09) by město mělo usilovat o to, aby se to změnilo.

„Jsme přesvědčeni, že tahle věc má jedině legislativní řešení, a to novelou zákona," řekl. Marvanová dodala, že o to už dříve spolu s Hrozou, který je zároveň místostarostou Prahy 4, požádala ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09).


Autor: ČTK

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru