Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha obnoví pracovní skupinu řešící hluk z koncertů u ledáren v Braníku
Vstup do areálu branické venkovní scény Lucerna Music Baru u bývalých ledáren. Foto: archiv

Praha obnoví pracovní skupinu řešící hluk z koncertů u ledáren v Braníku

Pražský magistrát obnoví činnost pracovní skupiny založené v minulém volebním období, která má řešit otázku hluku z koncertů v areálu bývalých ledáren v Braníku. Ve čtvrtek to schválili městští zastupitelé. Ve skupině zasednou zástupci nového zastupitelstva, pořadatelů koncertů nebo místních obyvatel. Na hluk z koncertů v ledárnách si v minulých letech stěžovali obyvatelé Prahy 4 a Prahy 5.

Bod na zastupitelstvo předložil předseda klubu zastupitelů opozičního ANO Patrik Nacher. Město se už pokoušelo problematiku řešit vloni, postup však přerušily volby. „Máme před další sezonu, tak ať to nedopadne jako loni," řekl Nacher.

Bývalá radní Hana Marvanová původně připravovala návrh vyhlášky, která by hluk omezovala, poté však na základě jednání loni ustavené pracovní skupiny zvolila cestu samoregulace. Dodala, že z činnosti minulé skupiny jsou i výstupy.

„Podklady k vyhodnocení jsou, jsou i závěrečná doporučení, jak postupovat, aby Praha byla připravena na další sezonu," řekla. Radní ve čtvrtek také dostali za úkol s těmito podklady zastupitele seznámit.

Problémem je podle Marvanové i fakt, že v roce 2015 vypadly ze zákona hlukové limity, takže je nekontrolují hygienické stanice. Podle radního pro infrastrukturu Michala Hrozy (TOP 09) by město mělo usilovat o to, aby se to změnilo.

„Jsme přesvědčeni, že tahle věc má jedině legislativní řešení, a to novelou zákona," řekl. Marvanová dodala, že o to už dříve spolu s Hrozou, který je zároveň místostarostou Prahy 4, požádala ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09).


Autor: ČTK

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru