Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha obdržela ze státních rezerv 226 125 testů pro testování školáků na covid
Testování dětí ve školách. Ilustrační foto: JP

Praha obdržela ze státních rezerv 226 125 testů pro testování školáků na covid

Pražský magistrát obdržel ze Správy státních hmotných rezerv (SSHR) antigenní testy na covid-19 pro testování žáků. Hlavní město dostalo 226 125 testů, které bude postupně rozdělovat městským částem. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zřizovateli základních a mateřských škol jsou radnice, střední školy zřizuje magistrát. V základních a středních školách se nyní žáci na koronavirus testují vždy v pondělí. Hasiči dnes rozvážejí testy rovněž do dalších krajů.

„Testy jsou v krabicích po 1000 kusech ve 40 krabičkách. Každá krabička tak obsahuje 25 testů. Cena jednoho testu je 16,69 korun," uvedl Hofman.

Testy ze SSHR přivezou hasiči do areálu městské organizace Správy služeb hlavního města. „Sem pak přijíždějí zástupci městských částí, kteří testy dále distribuují jednotlivým školám. Některým větším městským částem s množstvím škol pak s distribucí pomáhají znovu hasiči," dodal Hofman.

Hasiči dnes rozvezou do všech krajů ze skladu v Dobrovízi u Prahy 1,69 milionu testů.

Plošné testování na koronavirus v základních a středních školách v Česku, které navštěvuje asi 1,4 milionu žáků, se koná každé pondělí od druhé poloviny listopadu.

Počítá se s ním do konce února. Týká se neočkovaných, u nichž se v posledních 180 dnech nákaza nepotvrdila. Pokud se škola rozhodne pro testování metodou PCR, dostane 200 korun za test. Testování zaměstnanců si musí školy zajistit samy.


Autor: ČTK

Praha 1: Nemocnice Na Františku naočkovala téměř 29 tisíc lidí

11. ledna 2022 ve 12:57

Před rokem začal tým Nemocnice Na Františku s očkováním proti covidu. Za tu dobu stihli podat téměř 29 tisíc dávek.

Další články
Nahoru