Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha obdržela ze státních rezerv 226 125 testů pro testování školáků na covid
Testování dětí ve školách. Ilustrační foto: JP

Praha obdržela ze státních rezerv 226 125 testů pro testování školáků na covid

Pražský magistrát obdržel ze Správy státních hmotných rezerv (SSHR) antigenní testy na covid-19 pro testování žáků. Hlavní město dostalo 226 125 testů, které bude postupně rozdělovat městským částem. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zřizovateli základních a mateřských škol jsou radnice, střední školy zřizuje magistrát. V základních a středních školách se nyní žáci na koronavirus testují vždy v pondělí. Hasiči dnes rozvážejí testy rovněž do dalších krajů.

„Testy jsou v krabicích po 1000 kusech ve 40 krabičkách. Každá krabička tak obsahuje 25 testů. Cena jednoho testu je 16,69 korun," uvedl Hofman.

Testy ze SSHR přivezou hasiči do areálu městské organizace Správy služeb hlavního města. „Sem pak přijíždějí zástupci městských částí, kteří testy dále distribuují jednotlivým školám. Některým větším městským částem s množstvím škol pak s distribucí pomáhají znovu hasiči," dodal Hofman.

Hasiči dnes rozvezou do všech krajů ze skladu v Dobrovízi u Prahy 1,69 milionu testů.

Plošné testování na koronavirus v základních a středních školách v Česku, které navštěvuje asi 1,4 milionu žáků, se koná každé pondělí od druhé poloviny listopadu.

Počítá se s ním do konce února. Týká se neočkovaných, u nichž se v posledních 180 dnech nákaza nepotvrdila. Pokud se škola rozhodne pro testování metodou PCR, dostane 200 korun za test. Testování zaměstnanců si musí školy zajistit samy.


Autor: ČTK

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru