dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražský sport

Praha obdržela stříbrnou plaketu Evropského hlavního města sportu 2016

Zástupci Prahy dnes v prostorách Evropského parlamentu v Bruselu obdrželi stříbrnou plaketu a vlajku určenou pro držitele prestižního ocenění Evropské hlavní město sportu 2016. Společně s nimi byli předání přítomni také zástupci Evropské komise, sportovních svazů a dalších organizací. 

Ziskem titulu Evropské hlavní město sportu 2016 se Praha zařadila mezi města, jako jsou například Kodaň, Madrid, Rotterdam, Stockholm či Glasgow. Obdržela jej především díky soustavné podpoře sportovních aktivit a systematickým investicím do městské sportovní infrastruktury.

Titul Evropské hlavní město sportu měl dosud pro všechna města dlouhodobý pozitivní dopad v oblastech ekonomického a sociálního rozvoje, ale i nárůstu zájmu o sport, obnovy sportovišť a v neposlední řadě zvýšení nabídky pracovních míst. Hlavní město chce využít potenciálu, který má, a zapojit do pohybových aktivit a sportu co nejvíce Pražanů a návštěvníků.

Podle statistik se aktivně sportu v Praze věnuje téměř 60 procent jejich obyvatel, což znamená tři čtvrtě milionu lidí.

Pražská sportovní tradice je dlouhá a její sportovní infrastruktura bohatá. Je zde na 800 různých sportovišť, jako jsou koupaliště a venkovní bazény, kryté plavecké bazény, sportovní haly, zimní stadiony, hřiště a tělocvičny.

Nejpopulárnějším sportem v Praze je fotbal, zdatně mu ovšem konkuruje fitness. Velmi populární jsou také plavání a běh.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru