dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Praha není můj byznys, mám svůj: Zmatky kolem ANO, kandidátka na primátorku si to rozmyslela
Hnutí bude mít po týdnu asi novou kandidátku na primátorku. Adrianu Krnáčovou. Foto: kristalova.lupa.cz

Praha není můj byznys, mám svůj: Zmatky kolem ANO, kandidátka na primátorku si to rozmyslela

Podnikatelka Martina Schopperová odstoupila z vedení kandidátky hnutí ANO pro podzimní volby do pražského zastupitelstva. V jejím čele bude s největší pravděpodobností dosavadní dvojka, náměstkyně ministra vnitra a bývalá šéfka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová.

Schopperová podle mluvčího hnutí Jaromíra Hasoně odstoupila z osobních důvodů, chce se prý i nadále věnovat hlavně svému byznysu.
Jedničkou pražské kandidátky ANO měl být původně bývalý primátor Jan Kasl. Po sporech s šéfkou ANO v Praze Radmilou Kleslovou ale předsednictvo hnutí rozhodlo, že lídrem nebude, následně se ANO dohodlo na tom, že jedničkou bude Schopperová. Kasl bude nakonec kandidovat v čele vlastní strany.

Hasoň uvedl, že pražskou kandidátku ANO povede s největší pravděpodobností Krnáčová. O lídryni se podle něj ještě ve středu odpoledne poradí výbor hnutí s pražskou organizací ANO.

„Paní Krnáčová je pro mne zárukou, že se v případě úspěchu ve volbách pokusí hlavní město očistit od zákulisních lobbistických vlivů takzvaných podnikatelů, kteří jsou na rozpočet Prahy dlouhodobě navázáni," komentoval v tiskové zprávě změnu na čele kandidátky předseda hnutí Andrej Babiš.

Krnáčová uvedla, že se „této výzvy a odpovědnosti“ nezříká. „Jsem přesvědčená, že i pražský magistrát se dá řídit profesionálně a transparentně, ve prospěch občanů Prahy, ne ve prospěch několika vlivových skupin, jak tomu bylo doposud," konstatovala.

Schopperová v tiskové zprávě uvedla, že Krnáčové i hnutí ANO „drží v Praze palce“ a pokud bude moct, ráda pomůže. „Nechci se ale úplně vzdát svého soukromého a profesního života," uvedla a dodala, že spolupráce s hnutím ANO v Praze se nezříká.


Další články
Nahoru