dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Praha nechce uzavřít podmáčené cyklostezky, přesto se na některé nesmí. Lidé zákaz ignorují
Cyklostezka z Modřan do Zbraslavi byla minulý týden pod vodou. Foto: MČ Praha 12

Praha nechce uzavřít podmáčené cyklostezky, přesto se na některé nesmí. Lidé zákaz ignorují

Cyklostezky kolem Vltavy i dalších toků jsou podmáčené, místy propadlé a pohyb po nich může být rizikový. Praha nechce vyhlásit zákaz pohybu na těchto cyklostezkách mimo oblasti, které jsou kvůli povodním stejně uzavřeny. Některé cyklostezky jsou však uzavřeny.

„Žádáme cyklisty o maximální opatrnost. Uzavřená místa jsou vyznačena, na některých cyklostezkách jsou samostatně vyznačené i nebezpečné úseky. Ale nemusí to platit vždy, máme přece jen větší priority a aktuálnější povinnosti a nestihneme v této chvíli cyklostezky zkontrolovat všechny,“ uvedl Tomáš Hudeček, první náměstek primátora pověřený výkonem funkcí primátora.

Uzavřena je však cyklostezka Povltavská (Městská část Troja a Městská část Praha 7). Některé její části jsou nestabilní a za Trojskou lávkou dokonce došlo k jejímu podemletí.

Rodiny vyrazily na nebezpečné cyklostezky

Na zákaz vstupu upozorňují policejní pásky, mnoho cyklistů však tento zákaz nerespektuje. „O víkendu mnoho Pražanů včetně rodin s dětmi nerespektovalo zákaz vstupu a vyjelo na uzavřené cyklostezky podél Vltavy. Ty jsou možná na pohled bezpečné, ale kvůli podmáčení mohou být místy propadlé a nestabilní. Hrozí zde proto smrtelné nebezpečí, které se nesmí podcenit. Důrazně proto žádám cyklisty, aby na cyklostezky nevyjížděli a tento zákaz skutečně respektovali,“ řekl Hudeček.

Uzavřená místa jsou vyznačena, na některých cyklostezkách budou samostatně vyznačené i nebezpečné úseky, ale vzhledem k aktuálním povinnostem není možné všechny cyklostezky nyní zkontrolovat. 

Nadále se nesmí na cyklostezku z Braníka na Zbraslav. Cyklostezka bude prohlédnuta odborníky v nadcházejícím týdnu a podle jejich doporučení se rozhodne, kdy zákaz přestane platit. 


Autor: Lukáš Plecháček

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru