dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Praha nechá prověřit zamýšlené změny u Barrandovského mostu
Barrandovský most pohledem od Hlubočep. Foto: Chmee2 / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Praha nechá prověřit zamýšlené změny u Barrandovského mostu

Praha by měla prověřit, rozpracovat a vyčíslit navržená opatření v okolí Barrandovského mostu, která bude nutné udělat v souvislosti s výstavbou Radlické radiály. Primátorova náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě) k tomu včera vyzval magistrátní dopravní výbor. Změny navrhli ve své studii odborníci z ČVUT. Mezi opatřeními je třeba přebudování nájezdových ramp či proměny křižovatek. Radiála má navazovat na Rozvadovskou spojku a napojovat se na vnitřní okruh v oblasti Barrandovského mostu.

Navržená opatření mají snížit dopad výstavby radiály, která na most přivede další automobily, a tak by mohl být zahlcen. Už nyní se na Barrandovském mostě často tvoří kolony.

První opatření jsou takzvaná měkká. „To jsou věci, které lze realizovat v krátkém čase," řekl Petr Kumpošt z ČVUT. Mezi nimi je například snížení nejvyšší povolené rychlosti ve směru k Jižní spojce ze současných 70 na 50 kilometrů v hodině. K tomu by se podle Kumpošta přistoupilo jen ve vybraných časech, ne po celý den.

Dalším měkkým opatřením je úprava značení a vedení jízdních pruhů od Zlíchovského tunelu k Barrandovskému mostu. Třetím je pak zvýšení počtu pruhů na rampě z ulice K Barrandovu.

Druhou skupinu tvoří takzvaná tvrdá opatření. Předpokládají stavební úpravy na křižovatce u sjezdu z mostu na Modřanskou ulici nebo dočasné uzavření rampy ze Strakonické ulice. Odborníci také navrhli výstavbu nového mostu na jih od Barrandovského a novou mimoúrovňovou křižovatku na východním břehu Vltavy. Stavební úpravy jsou navrženy i ve Zlíchovském tunelu.

Jednání výboru se zúčastnili také zástupci spolku Iniciativa za zlepšení Radlické radiály. Michal Procházka řekl, že některá navržená opatření jsou v rozporu s územním plánem. Milan Kostohryz zase uvedl, že odborníci, politici či úředníci dosud neřešili směr od Jižní spojky do tunelu Blanka. Navíc se podle něj veřejně nediskutuje, zda radiály vůbec stavět, neboť nežádoucím způsobem zahušťují dopravu v Praze.

Na zhruba 5,5 kilometru dlouhé radiále je naplánováno pět mimoúrovňových křižovatek a tři tunely, polovina trasy má vést pod zemí. Proti stavbě, která má podle odhadů vyjít na 14 miliard korun, dlouhodobě protestuje řada místních obyvatel a spolků. Bojí se zvýšení dopravy a zhoršení životního prostředí.


Dámská jízda na motocyklech

14. června 2019 v 10:39

V sobotu 15. června se od 11:00 do cca 12:00 hodin uskuteční dámská jízda na motocyklech po komunikacích v Praze 1, 2, 4 a 5. 

Projížďka motocyklů Skútršňůra omezí dopravu

13. června 2019 v 07:33

V sobotu 15. června v době od 8 do 10 hodin se uskuteční po komunikacích v Praze 1, 2, 4, 6, 7, 8, 12, 16 a na Zbraslavi organizovaná projížďka skútrů. 

Lávka ke stanici metra Chodov bude uzavřena

12. června 2019 v 09:09

V pondělí 1. července dojde z důvodu plánované opravy k uzavření lávky přes D1 vedoucí ze Starého Chodova ke stanici metra Chodov.

Štafeta Javoříčko, Včelákov, Lidice, Ležáky omezí dopravu

11. června 2019 ve 20:09

V sobotu 15. června v ranních hodinách proběhnou po komunikacích v Praze 1, 3, 6, 8, 9, 14 a 21 účastníci 31. štafetového běhu Javoříčko, Včelákov, Lidice, Ležáky.  Na těchto komunikacích bude od 5:55 do cca 8 hodin částečně omezen provoz, štafeta se bude pohybovat v jednom...

Dopravní opatření v souvislosti s akcí Avon pochod

11. června 2019 v 18:42

V sobotu 15. června se v hlavním městě koná „Avon pochod 2019 proti rakovině prsu“, který částečně omezí provoz na komunikacích v Praze 1 a 7. Vzhledem k předpokládanému velkém počtu účastníků akce je povolena od 12 do cca 14:30 hodin postupná uzavírka komunikací na trase...

Sobota: Změna trasy a zastávek pro linky číslo 107 a 147

7. června 2019 v 06:30

Z důvodu konání akce Den s hasiči dochází v sobotu 8. června přibližně od 11 hodin přibližně do 19 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro linky číslo 107 a 147.

Mytí Strahovského tunelu omezí dopravu

6. června 2019 v 09:38

Z důvodu pravidelné údržby a kompletního mytí bude Strahovský tunel několik nocí uzavřen:

Další články
Nahoru