dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Praha chce fotit a natáčet SPZ projíždějících aut. V rámci dopravního průzkumu
Natáčet a fotit se bude i na Jižní spojce. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha chce fotit a natáčet SPZ projíždějících aut. V rámci dopravního průzkumu

Praha si nechá zpracovat průzkum pohybu automobilů po Praze. V jeho rámci bude najatá firma na deseti místech v Praze kromě počtu aut také fotit a natáčet registrační značky automobilů. Vyplývá to ze seznamu veřejných zakázek magistrátu.

Předmětem zakázky je dopravní průzkum, analýza emisí a stanovení podílu jednotlivých typů vozů na produkci emisí v pražských ulicích. Najatá firma tak zjistí nejen tovární značky projíždějících vozidel, ale rovněž do tabulek zaznamená jejich stáří nebo typ používaných pohonných hmot. Na každém z vytipovaných profilů budou zaznamenáván SPZ projíždějících vozidel (audiozáznam / videozáznam)

V rámci průzkumu bude provedeno jednodenní pozorování na deseti vybraných komunikacích, a to od 8 do 18 hodin.

Data budou sbírána na Jižní spojce (za ulicí Rabakovská), Pražském okruhu (za ulicí Nad Rybníkem), Evropské, Strakonické (za křižovatkou s ulicí Dostihová, směr do Prahy), na Vinohradské, Žitné, Čimické (u lesa ta křižovatkou ulic Čimická, Velká skála a K Pazderkám), Elišky Přemylovny, Slánské a v ulici Za Viadukterm za křižovatkou s ulicí Argentinská.

Co bude výsledkem zjišťování a vyhodnocení získaných údajů? Dokument s názvem „Zpráva o dynamické skladbě vozového parku na území hl. m. Prahy“, který bude obsahovat zejména statistické vyhodnocení skladby vozového parku z hlediska emisních parametrů a také porovnání zjištěných údajů s obdobnými daty v zemích Evropské unie.

Zakázka byla vypsána 20. listopadu a nabídky mohou být podávány do zítřejších deseti hodin dopoledne. Cena průzkumu vzejde z výběrového řízení, z dokumentu není jasné ani to, kdy by se měl průzkum uskutečnit.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru