dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Praha ne/bezpečná? Přijďte diskutovat!

Praha ne/bezpečná? Veřejný prostor a bezpečí. Takový název nese diskuse, která se uskuteční v rámci bohatého programu kongresu žen, v sobotu 20. června od 15 hodin ve společenském sále Národního domu na Vinohradech (nám. Míru 9, Praha 2).

Bojíte se chodit v noci parkem? Po ulici? Jezdit noční tramvají či autobusem? Vyhýbáte se některým místům raději i ve dne? Sledujete kriminální zpravodajství? Máte rád/a detektivky? Nosíte s sebou zbraň nebo pepřový sprej? Umíte karate? Máte pocit, že musíte být ve veřejném prostoru stále ve střehu? A chcete vědět, jak spolu všechny tyto otázky souvisí? Pak přijměte pozvání právě na panel věnovaný bezpečnosti ve veřejném prostoru, a to zejména v Praze.

„Definice a podoba veřejného prostoru a jeho zobrazování v médiích mají dopady na to, jakým způsobem jej mohou různí lidé využívat. Cílem panelu je nastínit a diskutovat vliv veřejného prostoru na pocity bezpečí, které jsou podmíněny řadou charakteristik, včetně pohlaví. Chceme se zamyslet nad tím, co dělá prostor ne/bezpečným a pro koho i nad tím, kdo je za bezpečnost zodpovědný. Zaměříme se mimo jiné i na různé formy obtěžování (hlasité komentáře, gesta, pískání, osahávání) a jejich vliv na možnosti pohybu (nejen) po Praze pro rozdílné skupiny obyvatelstva s důrazem na různé skupiny žen,“ zvou organizátorky.

Diskutovat přijdou zástupkyně a zástupci akademické obce, neziskového sektoru, bezpečnostních složek a v neposlední řadě i Magistrátu hlavního města Praha. Součástí debaty bude také bohatý vizuální doprovod. Pozvání vystoupit přijali: Jana Jíchová (Urbánní a regionální laboratoř Přírodovědecká fakulta UK), Monika McGarrell Klimentová (Fórum 50 %), Milota Sidorová (reSITE), Janka Váňová (Krajské ředitelství Policie hl. m. Prahy) a zástupce/kyně magistrátu HMP. Akci uvede a bude moderovat Blanka Nyklová (NKC – ženy a věda).


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru