Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha navýší příspěvek Asociaci krajů
Sídlo pražského magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Praha navýší příspěvek Asociaci krajů

Hlavní město navýší svůj členský příspěvek, který platí v Asociaci krajů ČR (AKČR), a to o 200 000 korun na 1,2 milionu. Důvodem jsou náklady na zřízení odborného týmu pro zahájení jednání o strategii fungování asociace v novém období po roce 2028.

Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Asociace vznikla v roce 2001 a jejími členy je všech 14 krajů České republiky, jejichž zájmy zastupuje.

Částka, o kterou hlavní město příspěvek zvýší, představuje náklady na zřízení pozice takzvaného koordinátora vyjednávání a odborného pracovníka. Vznik týmu, který se bude zabývat strategií po roce 2028, doporučila letos v červnu komise pro finanční rozvojové programy rady asociace.

Příspěvek metropole společně s ostatními kraji zvyšovala letos již jednou. Radní letos v březnu schválili navýšení příspěvku o 100 000 korun na milion korun. Své příspěvky ve stejné výši zvyšovaly tehdy také ostatní kraje.

AKČR je uskupení sdružující jednotlivé kraje České republiky. Jejím úkolem je hájit a prosazovat společné zájmy členů. Pomáhá též se vzděláváním krajských zastupitelů a je krajům nápomocna při jejich zahraničních aktivitách.

Vrcholným orgánem organizace je Rada asociace a jednotlivé kraje v ní zastupují hejtmani, v případě Prahy primátor.


Autor: ČTK

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru