dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - polojasno
9°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
8°C
Pražská politika

Praha navýší platy zaměstnancům mimořádnými odměnami

Zaměstnancům příspěvkových organizací hlavního města Prahy v sociálních službách se výrazně zvýší příjmy díky mimořádným odměnám.  Pro celkem 3280 zaměstnanců příspěvkových organizací, které zřizuje hl. m. Praha, je to v průměru 6800 korun měsíčně na jednoho pracovníka do konce roku.

Další v průměru čtyři tisíce jim připadnou na základě novely nařízení vlády č.564/20006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platné od 1. 7. 2017.

Přímou práci s klienty zajišťuje v městských organizacích téměř 2300 zaměstnanců, zbylá část zabezpečuje zázemí pro klienty a chod těchto zařízení.

„Uvědomujeme si, že celý systém poskytovaných sociálních služeb v příspěvkových organizací zřízených hl. m. Prahou závisí na odborné práci zaměstnanců, bez kterých by ztrácel svoji funkčnost a při jejich nedostatku by mohl zkolabovat. Doposud jejich práce byla v tomto ohledu často podceňována. Jejich práce je psychicky a fyzicky velice náročná,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.   

Podle něj se o podhodnocených platech v sociální oblasti diskutuje už několik let. „Byl jsem na to upozorňován už při svém příchodu do funkce. Několikrát jsme personální problémy řešili i se samotnými řediteli našich zařízení. Jsem přesvědčený, že tímto způsobem se nám podaří stabilizovat kvalitní zaměstnance a jednotlivé pracovní týmy a omezit odchody zaměstnanců ze sociálních služeb do jiných oborů za větším výdělkem. Pro lidi, kteří by chtěli pracovat v sociální oblasti, je to určitě motivace,“ dodal Hodek.Manažerem volební kampaně Pirátů před podzimními volbami v Praze bude Štěpán Štrébl, který stojí za sněmovním úspěchem

19. března 2018 v 11:28

Piráti navazují na úspěšnou spolupráci s mužem, který před loňskými volbami do Sněmovny zviditelnil stranu kampaní s vězeňským autobusem. Pražským volebním manažerem bude opět Štěpán Štrébl, který uspěl v otevřeném výběrovém řízení.

Pochod centrem na protest proti Zemanovi

9. března 2018 v 17:41

Asi 200 lidí včera pochodovalo Prahou na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci Ženy na hrad! v den Zemanovy inaugurace pořádala Koalice 8. března, která sdružuje různá feministická hnutí a další organizace. Organizátoři...

Další články
Nahoru