dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Praha napumpuje do obnovy vodních toků desítky milionů
Retenční nádrž Hodkovičky na Zátišském potoku. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha napumpuje do obnovy vodních toků desítky milionů

Hlavní město vydá v prvním pololetí letošního roku na opravu potoků a jejich koryt 45 milionů korun. Kromě běžné údržby a již dříve plánovaných oprav půjdou peníze také na opravy škod po loňské červnové povodni, které ještě nestihlo město odstranit. O vyčlenění peněz rozhodli radní hlavního města.

„Těchto 45 milionů korun jde především na nutné práce na vodních tocích, které nebyly dosud řešeny po povodních v létě 2013. Celoročně je potom na tyto účely vynaloženo 85 milionů korun," uvedl náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09).

Půjde především o dobudování pevného dna, opravu koryt nebo odbahnění retenčních nádrží. Cílem je podle Vávry předejít rizikům při další případné povodni. Odbahnění tak město chystá třeba na retenční nádrži v Hodkovičkách, za něž zaplatí milion korun.

Sanace povodňových škod na Zátišském potoce vyjde podle předpokládaných nákladů na 2,3 milionu korun a za přibližně 800 000 bude opravena nádrž na Litovicko-Šáreckém potoce.

Celkem je v hlavním městě 255 kilometrů vodních toků, 34 retenčních nádrží a takzvaných suchých poldrů, které mají zadržovat vodu při zvýšených průtocích. Na území Prahy je rovněž 56 rybníků o celkové ploše 80 hektarů, čtyři přehrady o objemu 1,750 milionu kubíků. Hodnota vodohospodářského majetku Prahy činí 1,349 miliardy korun.


Další články
Nahoru