dnes
Neděle - polojasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Praha nakoupí radary za miliony, budou měřit rychlost na Rozvadovské spojce
Rozvadovská spojka směrem na Zličín. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Praha nakoupí radary za miliony, budou měřit rychlost na Rozvadovské spojce

Praha chce měřit rychlost aut na Rozvadovské spojce. Technická správa komunikací (TSK) za 3,7 milionu korun nakoupí zařízení pro měření okamžité a úsekové rychlosti. Vyplývá to z oznámení ve věstníku veřejných zakázek.

Nové radary na Rozvadovské spojce, které TSK dodá brněnská firma Camea, budou rychlost projíždějících aut měřit v obou směrech od křižovatky s Bucharovou ulicí po křižovatku s Jeremiášovou ulicí.

Tímto 2,1 kilometru dlouhým úsekem projede denně podle měření intenzit dopravy z roku 2015 více než 30 000 aut.

Rozvadovská spojka je pokračováním plzeňské dálnice D5. Provizorně je ukončená ve Stodůlkách právě mimoúrovňovou křižovatkou s Bucharovou ulicí.

V budoucnu má pokračovat až na Smíchov takzvanou Radlickou radiálou, která má propojit Pražský a Městský okruh. Její délka bude zhruba 5,5 kilometru, z toho asi polovina bude v tunelech.

Urychlenou výstavbu spojky podporují i městské části Praha 5 a 13, jejichž ulicím by měla ulevit. Hlavní město loni přidělilo peníze na rozšíření geologického průzkumu, který si stavba vedená zčásti v tunelech vyžádala.


Provoz na Vinohradské bude v sobotu omezen

22. února 2019 v 07:19

V sobotu 23. února od 10 do 16 hodin bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 10. V uvedené době bude uzavřen úsek Na Palouku – Za strašnickou vozovnou ve směru do centra.

Mezi Výtoní a Sídlištěm Modřany nepojedou tramvaje

19. února 2019 v 09:10

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února od 5 do 18 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

18. února 2019 ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

17. února 2019 v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

16. února 2019 v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Další články
Nahoru