dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Praha nakoupí radary za miliony, budou měřit rychlost na Rozvadovské spojce
Rozvadovská spojka směrem na Zličín. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Praha nakoupí radary za miliony, budou měřit rychlost na Rozvadovské spojce

Praha chce měřit rychlost aut na Rozvadovské spojce. Technická správa komunikací (TSK) za 3,7 milionu korun nakoupí zařízení pro měření okamžité a úsekové rychlosti. Vyplývá to z oznámení ve věstníku veřejných zakázek.

Nové radary na Rozvadovské spojce, které TSK dodá brněnská firma Camea, budou rychlost projíždějících aut měřit v obou směrech od křižovatky s Bucharovou ulicí po křižovatku s Jeremiášovou ulicí.

Tímto 2,1 kilometru dlouhým úsekem projede denně podle měření intenzit dopravy z roku 2015 více než 30 000 aut.

Rozvadovská spojka je pokračováním plzeňské dálnice D5. Provizorně je ukončená ve Stodůlkách právě mimoúrovňovou křižovatkou s Bucharovou ulicí.

V budoucnu má pokračovat až na Smíchov takzvanou Radlickou radiálou, která má propojit Pražský a Městský okruh. Její délka bude zhruba 5,5 kilometru, z toho asi polovina bude v tunelech.

Urychlenou výstavbu spojky podporují i městské části Praha 5 a 13, jejichž ulicím by měla ulevit. Hlavní město loni přidělilo peníze na rozšíření geologického průzkumu, který si stavba vedená zčásti v tunelech vyžádala.


V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Od středy se uzavře ulice K Nedvězí

3. prosince 2018 ve 13:26

Ve středu 5. prosince začne Technická správa komunikací s opravou komunikace K Nedvězí v úseku Do Dolnic – Pánkova.  Práce jsou naplánovány do 21. prosince.

Údržba a kontrola technologie uzavřou Brusnický a Dejvický tunel

3. prosince 2018 v 09:55

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů bude probíhat od 8. prosince od 23 hodin do 9. prosince do 5 hodin. Tunely budou v této době uzavřena a objížďka bude vedena ulicemi Patočkova, Milady Horákové.

Další články
Nahoru