Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nastává čas přihlásit pražské děti na letní příměstské tábory
V rámci příměstských letních táborů vyráží děti na zajímavé výlety po Praze. Ilustrační foto: www.taboryvpraze.cz

Nastává čas přihlásit pražské děti na letní příměstské tábory

Jaro je v plném proudu a nastává čas, kdy by zájemci z řad Pražanů měli své děti přihlásit na pražské tábory, které mají svou základnu přímo na území hlavního města nebo v jeho okolí. Jsou tedy pro děti, které o prázdninách zůstávají doma. Rodiče si mohou vybírat z poměrně pestré nabídky příměstských táborů. Přinášíme několik tipů. 

Na kvalitní prožití letních prázdnin se mohou těšit i děti, které je budou trávit v Praze. V nabídce je totiž plno táborů.

Například Pionýr organizuje tábor Po stopách dinosaurů, který se uskuteční ve dnech 26. až 30. srpna. „Děti zažijí pět jednodenních výletů po Praze a jejím okolí, při kterých zažijí hodně zábavy a poznají nové kamarády,“ láká 147. pionýrská skupina Galaxie. Junák – svaz skautů a skautek ČR tábory v Praze nepořádá.

A. C. Sparta Praha pod patronací zástupce starosty Prahy 9 Adama Vážanského pořádá od 15. do 19. července sportovní příměstský tábor pro děti od 6 do 13 let, v jehož rámci se uskuteční i besedy se sportovci, policií a hasiči. Je nutné se přihlásit do 30. června.

V červenci a v srpnu se Praze uskuteční také příměstské tábory s výukou angličtiny, konat se budou v prostorách chodovské mateřské školy Blatenská, pětidenní kurs vyjde na 2990 korun.

Tábor nachystalo i muzeum

Příměstský tábor připravilo pro děti i Muzeum hlavního města Prahy. Tábor pro dvanáct dětí ve věku 7 až 10 let se uskuteční ve dnech 15. až 19. července. Děti se seznámí s muzejními profesemi, například s konzervátorstvím, průvodcovstvím, archeologií, muzeologií.

Podniknou výlety na historicky a archeologicky vzácná místa. Jeden den na táboře vyjde na 360 korun, celý tábor pak na 1800 korun. V ceně je program od 8 do 16.30 hodin, oběd, pitný režim, výtvarný materiál a výlet lodí.

Děti lze přihlašovat i na letní příměstské tábory pořádané občanským sdružením Sang z Prahy 4. Konat se budou od počátku července do konce srpna. Jeden den přijde rodiče na dvě stě korun.

Tábory jsou pro děti od 6 do 15 let, o děti se budou od 7 do 18 hodin starat instruktoři ze sportovních škol v přírodě. Děti budou mít zajištěn teplý oběd, dopolední i odpolední svačinu a pitný režim.

Program ve Žlutých lázních i v Praze 5

Také letos, už posedmé, se uskuteční příměstské tábory Sluníčka se školkou v Žlutých lázních. Odstartují hned prvního července. Děti budou moci využít všechna tamní sportoviště, dětský koutek, zúčastňovat se budou i pravidelných akcí a výletů do pražské ZOO či blízkého jezdeckého oddílu. Jeden den přijde rodiče na pět set korun, ve kterých je zahrnuta i strava.

V rámci programu Canisterapii tábor premiérově nabídne metodu psychosociálního a fyzio-rehabilitačního působení na děti pomocí speciálně cvičeného psa. A také programy s časopisem Pastelka. Tábor zajistí speciální stravu pro děti se zdravotním handicapem.

Pětidenní tábory v hlavním městě chystá tradičně také sdružení Juklík z Prahy 5. Každý den ráno budou moci v létě rodiče mezi 8.15 až 9.00 hodinami přivést děti do organizace v Praze 5. Odpoledne si je budou moci vyzvednout mezi 16.30 až 17.00.

Programem je plavání, sportování a výtvarná činnost. Jedna instruktorka bude mít na starosti sedm dětí. Cena za pět dnů tábora je 3500 korun, zahrnuje stravu, pití, odměny, materiál na výtvarné činnosti, plavecký výcvik i pojištění.

Pestrá nabídka ve Stodůlkách

K hlavním organizátorům příměstských táborů pro děti, které zůstávají o prázdninách v metropoli, patří již tradičně pražské Domy dětí a mládeže.

Hodně táborů pořádá kupříkladu Dům dětí a mládeže Stodůlky, jehož zřizovatelem je městská část Praha 13 – od 29. června do 13. července se uskuteční Letní hudebně-dramatický tábor pro asi 25 dětí ve věku 11 až 17 let či Letní multimediální tábor pro asi 10 dětí v témže věku. Od 24. července do 4. srpna se uskuteční Letní tábor Plasy pro asi 40 dětí ve věku 7 až 18 let.

Od 11. do 24. srpna Dům dětí a mládeže Stodůlky pořádá Letní tábor BIT. Tam budou dopolední skupinová rehabilitační cvičení na nápravu vadného držení těla, následovat bude běžný táborový program. Tábor je určen pro přibližně 45 dětí ve věku 7 až 15 let. Dům pořádá i příměstské tábory v týdenních turnusech během celých letních prázdnin – především pro děti z 1. až 5. tříd. Cena týdenního tábora je lákavá – 600 korun.

Vyzvednutí dětí v metru

Praktické jsou jednodenní příměstské tábory, kdy mají pracující rodiče možnost předat organizátorům táborů své dítě přímo při cestě do práce metrem. Sběrná místa dětí jsou přímo ve vestibulech metra na všech linkách. 

Ve vestibulu bude čekat instruktor s červeným tričkem „Prázdniny v Praze“. Následně přebírá starost za děti organizátor. Vyzvednutí dětí probíhá odpoledne na stejných místech jako sraz dětí. Více info je na webu www.taboryvpraze.cz.


Autor: Eva Himlová

Dotační program podpoří inovační akce

Dnes v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru