Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha nabídla hromadný převoz pacientů z moravských nemocnic, jsou přetížené
Převod covidových pacientů. Foto: ZZSHMP

Praha nabídla hromadný převoz pacientů z moravských nemocnic, jsou přetížené

Praha nabídla hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do metropole Česka. Na svém twitteru to včera uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

„Praha může zajistit hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do Prahy. Informoval jsem o tom hejtmany moravských krajů. Nechal jsem připravit do režimu stand-by speciální vůz pražské záchranky Fénix, který převeze najednou až 12 pacientů na kyslíku,“ uvedl na sociální síti primátor.

Mluvčí záchranné služby hlavního města Jana Poštová sdělila, že převoz do nemocnic v Praze zatím nemocnice z jiných krajů nepožádaly, pražští záchranáři jsou ale na případné požadavky připravení. Zatím podle mluvčí pražské nemocnice pacienty s covidem-19 neodmítají. 

Některé moravské nemocnice hlásí, že už nemají pro covidové pacienty volná lůžka. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl, že očekává razantnější proticovidová opatření v moravských krajích včetně rušení hromadných akcí. 

Podle ředitele pražské záchranky v Praze Petra Koloucha záchranáři v metropoli zatím v listopadu převezli do zdejších zdravotnických zařízení asi 1500 osob nakažených koronavirem. Za celý srpen jich přitom bylo 370.


Autor: puc

Praha 6 očkovala třetí dávkou, vakcínu dostali senioři a dlouhodobě nemocní

23. listopadu 2021 v 17:26

V centrech sociální péče Prahy 6 se očkovalo třetí dávkou vakcíny proti nemoci covid-19. Očkování se dnes dobrovolně zúčastnilo 55 seniorů z městské části. Přeočkovat se v předešlých dnech nechali rovněž obyvatelé domů s pečovatelskou službou, pacienti v léčebně dlouhodobě nemocných a také...

Radnice Prahy 13 své služby ani úřední hodiny neomezuje

22. listopadu 2021 v 11:44

Praha 13 přijala interní opatření proti šíření onemocnění covid-19, nicméně úřední hodiny a služby úřadu zůstávají pro všechny občany a klienty nezměněny.

Praha připravila pro podnikatele třetí vlnu slev z nájmu

20. listopadu 2021 v 08:52

Pražští radní v listopadu přijali návrh na poskytnutí slev pro nájemce nebytových prostor hlavního města Prahy v důsledku přetrvávající krize související s šířením nemoci covid-19. Nájemci nebytových prostor mohou žádat o slevy nejpozději do 31. 12. 2021. Výše slev se pohybují dle zaměření a...

Přípravek pro pacienty s rizikem vážného průběhu covid-19 je v 11 zdravotnických zařízeních

20. listopadu 2021 v 08:20

Pacienti, u nichž je riziko vážného průběhu onemocnění covid-19, mohou dostat léčivý přípravek REGN-CoV2 hned v 11 aplikačních centrech na území metropole. Hlavní město Praha o této možnosti nyní informuje širokou i odbornou veřejnost, aby nedocházelo k přetížení pouze několika míst, zatímco jinde...

Další články
Nahoru