Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha nabídla hromadný převoz pacientů z moravských nemocnic, jsou přetížené
Převod covidových pacientů. Foto: ZZSHMP

Praha nabídla hromadný převoz pacientů z moravských nemocnic, jsou přetížené

Praha nabídla hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do metropole Česka. Na svém twitteru to včera uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

„Praha může zajistit hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do Prahy. Informoval jsem o tom hejtmany moravských krajů. Nechal jsem připravit do režimu stand-by speciální vůz pražské záchranky Fénix, který převeze najednou až 12 pacientů na kyslíku,“ uvedl na sociální síti primátor.

Mluvčí záchranné služby hlavního města Jana Poštová sdělila, že převoz do nemocnic v Praze zatím nemocnice z jiných krajů nepožádaly, pražští záchranáři jsou ale na případné požadavky připravení. Zatím podle mluvčí pražské nemocnice pacienty s covidem-19 neodmítají. 

Některé moravské nemocnice hlásí, že už nemají pro covidové pacienty volná lůžka. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl, že očekává razantnější proticovidová opatření v moravských krajích včetně rušení hromadných akcí. 

Podle ředitele pražské záchranky v Praze Petra Koloucha záchranáři v metropoli zatím v listopadu převezli do zdejších zdravotnických zařízení asi 1500 osob nakažených koronavirem. Za celý srpen jich přitom bylo 370.


Autor: puc

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru