Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha může dostat zpět až 191 milionů korun vynaložených na pomoc uprchlíkům
Ukrajinská holčička na nuselském muralu. Foto: Dmitrij Proškin / Chemis

Praha může dostat zpět až 191 milionů korun vynaložených na pomoc uprchlíkům

Pražští radní na pondělním jednání schválili záměry k projektům týkajících se zpětného financování pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Celková alokace výzvy z Integrovaného regionálního operačního programu je ve výši 127 milionů korun a Praha předloží projekty v maximální výši alokace. Celkově může město získat z programu REACT-EU až 191 milionů korun. Informoval o tom mluvčí mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.  

„Prostředky podpoří činnosti realizované hlavním městem, ať už přímo, prostřednictvím svých organizací, nebo přes neziskový sektor. Pomohou tak lidem, kteří jsou postiženi následky ruského vpádu na Ukrajinu,“ řekl pražský radní Prahy Zdeněk Kovářík (ODS).  

Výzva je určena ke zpětnému financování nákladů v souvislosti s řešením bezprostředních dopadů migrační krize pro nestátní neziskové organizace, příspěvkové organizace města nebo městské části. 

„Jedná se o zajištění ubytování, základních životních potřeb a socioekonomické integrace uprchlíků z Ukrajiny se statutem dočasné ochrany,“ sdělil Hofman.  

Odbor evropských fondů magistrátu, který žádosti za hlavní město připravuje a administruje, předloží do dotačního programu ministerstva pro místí rozvoj celkem čtyři projektové záměry v maximální hodnotě 191 milionů korun.


Autor: red

Dotační program podpoří inovační akce

Dnes v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru