dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C

Praha místo řešení Opencard vytváří nové problémy, tvrdí EMS

Přístup Prahy vůči Opencard je naprosto iracionální. Za poslední rok a půl nejen, že nebyly vyřešeny žádné problémy, ale vznikla celá řada nových. Rostou dluhy a náklady, přibývají soudní řízení a nově je vůči Praze nařízena exekuce. To vše tvrdí v aktuálním tiskovém prohlášení společnost eMoneyServices (EMS), vlastník Opencard.

Publikujeme nezkrácené tiskové prohlášení společnosti EMS k aktuálnímu dění kolem projektu Opencard:

Exekuční řízení nařídil Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že hlavní město neumožnilo kontrolu Opencard přesto, že mu byla nařízena Městským soudem v Praze.

„Chování představitelů hlavního města Prahy je absurdní. Ignorují zájem komerčního sektoru o Opencard, odmítají řešit problémy, nerespektují rozhodnutí soudů,“ vysvětlil mluvčí EMS Martin Opatrný.

Společnost EMS vyzvala Prahu o umožnění kontroly Opencard již v červnu loňského roku. Teprve v říjnu obě strany dosáhly kompromisu, který stvrdily společným prohlášením.

Bez ohledu na to však Praha kontrolu neumožnila. Situaci nezměnilo ani následné rozhodnutí Městského soudu v Praze, který metropoli umožnění kontroly nařídil. Proti tomuto rozhodnutí se navíc hlavní město neodvolalo. Po dalších obstrukcích města nařídil Obvodní soud pro Prahu 1 exekuci vůči Praze.

Výsledkem přístupu současného vedení města k Opencard je pouze:

-    manipulace s náklady na Opencard
-    chaos v rozhodování Prahy a porušování zákonů
-    poškozování hodnoty Opencard a poškozování EMS
-    porušování licenčních smluv a autorského zákona
-    růst neuhrazených nároků a vymáhaných škod

„Praha se domnívá, že řešení Opencard spočívá zřejmě v tom počkat, až přestane vše fungovat a následně si od soudů nechat uložit zaplatit veškeré dluhy a škody,“ doplnil Opatrný.  

Praha nezajistila podmínky pro řádné fungování systému, neplní povinnosti vyplývající z licenčních smluv, nese proto veškerou zodpovědnost za Opencard, včetně důsledků vyplývajících z nefunkčnosti či jiných vad a problémů.

Předchozí text je necenzurované tiskové prohlášení eMoneyServices (EMS).


Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Včera v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Včera ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Včera ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Včera v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Včera v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Včera v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Včera v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Včera v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Další krátké zprávy
Nahoru