dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C

Praha míří do Mnichova, bude prezentovat plánovanou obnovu dvou slavných tržnic

Nové výstaviště v Mnichově bude od 5. do 7. října dějištěm již 18. ročníku veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real. Praha se soustředí na prezentaci projektů revitalizace dvou dříve ikonických pražských tržnic, které jsou nyní památkově chráněné. Prvním je obnova a rekonstrukce Staroměstské tržnice v Praze 1, druhým pak oživení a rozvoj areálu Holešovické tržnice na Bubenském nábřeží v Praze 7.

U Staroměstské tržnice plánuje Praha její návrat do původního stavu z konce 19. století, kdy sloužila jako tržiště pro obyvatele Starého Města pražského. Objekt se vrátí k původnímu prostorovému konceptu jako velkoryse dimenzované bazilikální haly, plné prodejních stánků.

Součástí rekonstrukce bude úprava exteriéru budovy a vytvoření logistických a parkovacích kapacit. Rekonstrukci a následný provoz tržnice bude podle předem určené projektové dokumentace zajišťovat vlastním nákladem vítězný dodavatel na základě koncesní smlouvy.

V případě Holešovické tržnice, která pochází ze stejného období a je chráněnou národní kulturní památkou, chystá Praha revitalizaci celého rozsáhlého areálu, čítajícího nyní 30 budov a desítky pevných stánků. Záměrem je, aby tržnice oslovila široké spektrum návštěvníků – od místních rezidentů přes obyvatele celé Prahy až po turisty.

Areál by měl splňovat svou tržní funkci, která však bude doplněna o další funkční celky: gastronomii, kulturní a sportovní vyžití. Jeho srdcem se stanou dvě centrální náměstí: to hlavní poskytne prostor pro tradiční trhy, společenské a kulturní akce či veřejné produkce.

Druhým centrálním prostorem bude náměstí před bývalou vodárenskou věží – hlavní výškovou dominantou areálu. Zde bude vytvořena odpočinková a relaxační zóna s vodní plochou, restaurací či vyhlídkou na věži.


Další krátké zprávy
Nahoru