dnes
Sobota - obcasny-dest
17°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
17°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
21°C
Praha mění strategii: Chcete pozemek pod bytovým domem? Kupte si i trávník okolo něj
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha mění strategii: Chcete pozemek pod bytovým domem? Kupte si i trávník okolo něj

Praha se bude koncepčně zabývat prodejem zeleně u bytových domů koncepčně. Dosud prodávala i samotné pozemky pod domy bez okolní zeleně, teď chce zvážit prodej obou typů pozemků jen společně. Diskusi započali členové majetkového výboru pražského zastupitelstva. Své doporučení vypracuje i Institut plánování a rozvoje (IPR).

„Pokud si pozemek nekoupí teď, tak už je k tomu nikdy nepřimějeme," řekl předseda výboru Daniel Hodek (ČSSD). Město pak musí trávníky u panelových domů udržovat, ale nemá z nich žádný užitek. Podle radního pro majetek Michala Haška (ANO) se dříve prodávaly pozemky pod budovami samotné úmyslně, aby si trávník například někdo neoplotil a město mělo vliv na jeho užívání.

Náměstek primátorky pro územní rozvoj Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice) navrhl, aby hlavní město pozemky sdružením vlastníků bytů jen pronajímalo. Podle Tomáše Jílka (TOP 09) ale není důvod, proč by si měla sdružení vlastníků zeleň pronajímat, byť za symbolickou cenu, aby se o ní musela starat.

Majetkový výbor, který schvaluje všechny odprodeje pozemků Prahy soukromníkům, chce stanovit pravidla, aby se v dané situaci postupovalo jednotně. Jednou z možností je povinnost odkoupit s pozemkem pod domem i zeleň. Výjimku mohou tvořit například pozemky, pod kterými vedou inženýrské sítě. Náměstek Stropnický přislíbil, že do příštího jednání výboru IPR vypracuje návrh s možnými variantami.


Strážníkům v Libuši se rozšíří služebna

21. června 2018 v 10:44

Město vyšlo vstříc žádosti pražské Libuše o poskytnutí finančních prostředků ve výši 8 a půl milionu na přístavbu služebny městské policie. Tento krok umožní navýšit potřebný počet strážníků, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti v této části Prahy. 

Praha má plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2019-2023

20. června 2018 v 09:38

Střednědobý investiční plán, podle kterého se řídí činnost Pražské vodohospodářské společnost, schválila Rada hl. m. Prahy. Plán definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu jednotlivých systémů pražské vodohospodářské infrastruktury. Je zpracováván na základě...

Fotosoutěž Hostivař – z5 v čase v Praze 15

20. června 2018 v 09:24

Praha 15 vyhlásila 4. ročník fotografické soutěže na téma „ Hostivař – z5 v čase“. Soutěž je určena pro všechny věkové kategorie a pořádá se v rámci Dnů Prahy 15.

Další články
Nahoru