dnes
Úterý - skorojasno
4°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Praha mění strategii: Chcete pozemek pod bytovým domem? Kupte si i trávník okolo něj
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha mění strategii: Chcete pozemek pod bytovým domem? Kupte si i trávník okolo něj

Praha se bude koncepčně zabývat prodejem zeleně u bytových domů koncepčně. Dosud prodávala i samotné pozemky pod domy bez okolní zeleně, teď chce zvážit prodej obou typů pozemků jen společně. Diskusi započali členové majetkového výboru pražského zastupitelstva. Své doporučení vypracuje i Institut plánování a rozvoje (IPR).

„Pokud si pozemek nekoupí teď, tak už je k tomu nikdy nepřimějeme," řekl předseda výboru Daniel Hodek (ČSSD). Město pak musí trávníky u panelových domů udržovat, ale nemá z nich žádný užitek. Podle radního pro majetek Michala Haška (ANO) se dříve prodávaly pozemky pod budovami samotné úmyslně, aby si trávník například někdo neoplotil a město mělo vliv na jeho užívání.

Náměstek primátorky pro územní rozvoj Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice) navrhl, aby hlavní město pozemky sdružením vlastníků bytů jen pronajímalo. Podle Tomáše Jílka (TOP 09) ale není důvod, proč by si měla sdružení vlastníků zeleň pronajímat, byť za symbolickou cenu, aby se o ní musela starat.

Majetkový výbor, který schvaluje všechny odprodeje pozemků Prahy soukromníkům, chce stanovit pravidla, aby se v dané situaci postupovalo jednotně. Jednou z možností je povinnost odkoupit s pozemkem pod domem i zeleň. Výjimku mohou tvořit například pozemky, pod kterými vedou inženýrské sítě. Náměstek Stropnický přislíbil, že do příštího jednání výboru IPR vypracuje návrh s možnými variantami.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru