dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Praha má schválenou protidrogovou koncepci na šest let dopředu
Jednání pražského zastupitelstva. Ilustrační foto: archiv

Praha má schválenou protidrogovou koncepci na šest let dopředu

Pražští zastupitelé včera schválili Koncepci protidrogové politiky hlavního města Prahy na období 2014 až 2020. Pro zvedli ruku všichni zastupitelé vyjma komunistů, Daniela Hodka (ČSSD) a bývalého primátora Bohuslava Svobody (ODS). Zástupci městských částí kritizovali, že koncepce byla nedostatečně komunikována.

„Materiál je nicneříkající, vše bude dopracováno v akčním plánu. Je třeba zaměřit se na primární prevenci,“ uvedla Lenka Teska Arnoštová (ČSSD). Helena Chudomelová (TOP 09) řekla, že materiál nemůže být konkrétní, protože se jedná jen o strategii, vše bude rozpracováno v dalších materiálech.

Arnoštová dodala, že podoba aplikačních místností zatím není upravena právním řádem, proto je lépe je v koncepci nemít. Na návrh Petra Dolínka (ČSSD) byly věty o takzvaných šléhárnách, které vzbuzovaly kontroverzní reakce, z koncepce vypuštěny. Zastupitelé naopak odmítli návrh Marty Semelové (KSČM) na vrácení materiálu k přepracování.

Čtěte také: Protidrogová politika: Šlehárny u nás nechceme, vzkazují radnice magistrátu

„Návrh byl víc vykuchán, než pozměněn,“ řekl pražský zastupitel a místostarosta Prahy 1 Daniel Hodek (ČSSD). Bývalý radní Ivan Kabický (ODS) uvedl, že někteří zástupci městských částí by nejraději zvýšili počty městských strážníků a klienty protidrogových center převáželi do jiných městských částí. „Mají požadavky, jak to vyřešit, ale nechtějí do toho dát korunu,“ řekl.

Předkladatel koncepce, radní Martin Dlouhý (TOP 09), řekl, že nemůže vyhovět některým občanům, kteří požadují, aby protidrogová centra byla vždy dva kilometry od škol. „Takové místo, které by bylo dva kilometry od některé školy, v Praze asi není,“ řekl. Dodal, že například Drop In nevadí dětské pohotovosti v nemocnici Na Bulovce, protože zavírá po poledni, kdežto pohotovost otevírá až vpodvečer.

Čtěte také: Praha 1 považuje schválení koncepce protidrogové politiky ve znění pozměňovacího návrhu za úspěch


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru