dnes
Středa - skorojasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
26°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
26°C
Praha má první knihovničku v parku. V Heroldových sadech si lze bezplatně půjčovat
Malá knihovna v Heroldových sadech v Praze 10. Foto: archiv

Praha má první knihovničku v parku. V Heroldových sadech si lze bezplatně půjčovat

V Heroldových sadech ve Vršovicích byla v těchto dnech uvedena do provozu první knihovnička v parku. Kovová skříň s prosklenými dveřmi a dřevěnou střechou je určena k tomu, aby si odtud občané mohli bezplatně vypůjčit knihu nebo sem umístit přebytky z vlastní knihovny.

„Lidé si zde budou moci vypůjčit knihy, přečíst si je na místě, nebo si je odnést k přečtení doma. Do knihovničky také mohou umístit knihy, které už nepotřebují a rádi by je předali jiným čtenářům. V ideálním případě by tak měla být zajištěna průběžná obměna knižních titulů v knihovničce umístěné ve veřejném prostoru,“ uvedla místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

Tento projekt byl realizován v rámci vítězství Prahy 10 v soutěži Město stromů 2012/2013. Město stromů je celostátní soutěží vyhlašovanou Nadací Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice.

Pokud se projekt osvědčí, budou knihovny umístěny na další veřejná místa. „Knihy pro prvotní naplnění knihovničky darovala Městská knihovna v Praze, které tímto radnice velmi děkuje,“ dodal starosta desáté městské části Bohumil Zoufalík.

„Knihovna v parku je novým místem pro literaturu i pro nové mezilidské vazby. Například dvě dámy zde už v momentu slavnostního otevření projevily zájem o stejnou knihu a tak se dohodly, že jedna si ji půjčí teď a druhá si ji v knihovničce vyzvedne přesně za 14 dní,“ konstatuje místostarostka Ivana Cabrnochová.


Autor: Renata Rákosová

Sametové hlasy ve Valdštejnské zahradě

Dnes v 06:42

Předehra k nové sezóně orchestru FOK se již tradičně odehrává ve Valdštejnské zahradě. Program koncertu 28. srpna bude mimořádný, podobně jako je mimořádný rok 2019, neboť si v něm připomínáme 30 let od Sametové revoluce.

Koncert pro park se bude v Praze 13 konat už poosmnácté, tradičně vystoupí několik hudebníků

Včera ve 14:35

Tečkou za prázdninami a dovolenými bude Koncert pro park. Akce pro celou rodinu pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky se bude konat v Centrálním parku v neděli 1. září již poosmnácté, letos od 13 do 22 hodin.

Výstava: Zpátky v čase

15. července 2019 ve 12:05

Praha 8 zve na výstavu Zpátky v čase – Libeň na historických fotografiích.

Malá galerie v Praze 5 dočasně uzavřena

15. července 2019 v 09:02

Od dnešního dne do 30. července bude Malá galerie ÚMČ Praha 5 ve Štefánikově ulici 13 – 15 uzavřena.

Strážce Stefana Milkova najdete na Novoměstské radnici

14. července 2019 v 07:28

Do konce září můžete na nádvoří Novoměstské radnice vidět dílo uznávaného sochaře Stefana Milkova.

Toulky Prahou 15, Hostivař a Horní Měcholupy Lukáše Berného

11. července 2019 v 16:40

Kde se místní lidé bavili už za rakouské monarchie a kde vydělávali na živobytí? Kde hráli ochotníci divadlo a jaké filmy natáčeli slavní režiséři v hostivařských ateliérech? Za kterého císaře byl vypracován první plán hostivařské přehrady a do jaké vinárny jezdili pro víno poslednímu...

Mumifikace ve starověkém Egyptě. Exkurze v Hrdličkově muzeu člověka

9. července 2019 v 17:20

Víte, jaký je rozdíl mezi přirozenou a umělou mumifikací? Jaké typy mumií a z jakých koutů světa známe? Kdy a proč začali staroegyptští balzamovači s úpravou těl zesnulých a jejich přípravou na posmrtný život? Jak vypadala mumifikace krok za krokem?

Ze srdce a kamene. Knihu věnovanou Antonínu Švehlovi koupíte na radnici

9. července 2019 v 08:38

Rada městské části Prahy 15 minulý rok schválila záměr na vydání knihy k 100. výročí vzniku samostatného Československa. Hlavním tématem knihy autorů Marie Zdeňkové a Lukáše Berného jsou abecedně seřazená místa pomníků politika a hostivařského rodáka Antonína Švehly, který se významně zasadil...

Výstava studentů VŠ ARCHIP

8. července 2019 v 11:09

Praha 7 vás zve na výstavu architektonických projektů, které vytvořili studenti mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP.

Krásu knoflíků můžete vidět do konce srpna

8. července 2019 v 07:24

250 let historie výroby uniformových knoflíků mapuje výstava v Muzeu policie.

Další články
Nahoru