dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Praha má první knihovničku v parku. V Heroldových sadech si lze bezplatně půjčovat
Malá knihovna v Heroldových sadech v Praze 10. Foto: archiv

Praha má první knihovničku v parku. V Heroldových sadech si lze bezplatně půjčovat

V Heroldových sadech ve Vršovicích byla v těchto dnech uvedena do provozu první knihovnička v parku. Kovová skříň s prosklenými dveřmi a dřevěnou střechou je určena k tomu, aby si odtud občané mohli bezplatně vypůjčit knihu nebo sem umístit přebytky z vlastní knihovny.

„Lidé si zde budou moci vypůjčit knihy, přečíst si je na místě, nebo si je odnést k přečtení doma. Do knihovničky také mohou umístit knihy, které už nepotřebují a rádi by je předali jiným čtenářům. V ideálním případě by tak měla být zajištěna průběžná obměna knižních titulů v knihovničce umístěné ve veřejném prostoru,“ uvedla místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

Tento projekt byl realizován v rámci vítězství Prahy 10 v soutěži Město stromů 2012/2013. Město stromů je celostátní soutěží vyhlašovanou Nadací Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice.

Pokud se projekt osvědčí, budou knihovny umístěny na další veřejná místa. „Knihy pro prvotní naplnění knihovničky darovala Městská knihovna v Praze, které tímto radnice velmi děkuje,“ dodal starosta desáté městské části Bohumil Zoufalík.

„Knihovna v parku je novým místem pro literaturu i pro nové mezilidské vazby. Například dvě dámy zde už v momentu slavnostního otevření projevily zájem o stejnou knihu a tak se dohodly, že jedna si ji půjčí teď a druhá si ji v knihovničce vyzvedne přesně za 14 dní,“ konstatuje místostarostka Ivana Cabrnochová.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru