dnes
Sobota - zatazeno
12°C
zítra
Neděle - skorojasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
11°C
Praha má první knihovničku v parku. V Heroldových sadech si lze bezplatně půjčovat
Malá knihovna v Heroldových sadech v Praze 10. Foto: archiv

Praha má první knihovničku v parku. V Heroldových sadech si lze bezplatně půjčovat

V Heroldových sadech ve Vršovicích byla v těchto dnech uvedena do provozu první knihovnička v parku. Kovová skříň s prosklenými dveřmi a dřevěnou střechou je určena k tomu, aby si odtud občané mohli bezplatně vypůjčit knihu nebo sem umístit přebytky z vlastní knihovny.

„Lidé si zde budou moci vypůjčit knihy, přečíst si je na místě, nebo si je odnést k přečtení doma. Do knihovničky také mohou umístit knihy, které už nepotřebují a rádi by je předali jiným čtenářům. V ideálním případě by tak měla být zajištěna průběžná obměna knižních titulů v knihovničce umístěné ve veřejném prostoru,“ uvedla místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

Tento projekt byl realizován v rámci vítězství Prahy 10 v soutěži Město stromů 2012/2013. Město stromů je celostátní soutěží vyhlašovanou Nadací Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice.

Pokud se projekt osvědčí, budou knihovny umístěny na další veřejná místa. „Knihy pro prvotní naplnění knihovničky darovala Městská knihovna v Praze, které tímto radnice velmi děkuje,“ dodal starosta desáté městské části Bohumil Zoufalík.

„Knihovna v parku je novým místem pro literaturu i pro nové mezilidské vazby. Například dvě dámy zde už v momentu slavnostního otevření projevily zájem o stejnou knihu a tak se dohodly, že jedna si ji půjčí teď a druhá si ji v knihovničce vyzvedne přesně za 14 dní,“ konstatuje místostarostka Ivana Cabrnochová.


Autor: Renata Rákosová

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

Včera v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Předčasný charitativní koncert Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové

13. února 2019 v 08:41

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny pořádá charitativní koncert Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové, druhou benefici v historii nadačního fondu. V roce 2016 proběhl první benefiční koncert Adama Plachetky s výtěžkem jeden million korun.

Dost bylo plastu! Fotografka Ukradené divočiny uspěla se svým snímkem v Japonsku

13. února 2019 v 07:32

Lucie Čižmářová, autorka fotografií k osvětové kampani o ilegálním obchodu s divokými zvířaty Ukradená divočina, získala bronz v prestižní fotografické soutěži v Japonsku. Porotu zaujala její fotografie upozorňující na problematiku plastového znečištění. Fotografka se zabývá převážně problematikou...

Praha 6 zve na vernisáž výstavy Patrika Hábla

11. února 2019 v 15:37

Vernisáž výstavy Patrik Hábl RE KONSTRUKCE se koná 4. února v 18 hodin v Galerii Villa Pellé. Výstava potrvá do 5. dubna. Otevřeno úterý až neděle 13 – 18 hodin.

Výstava: Nature – Future. Rostliny budoucnosti

10. února 2019 v 08:50

Výstava představuje nejnovější objevy v genetice zemědělských plodin, ke kterým v rámci programu Strategie AV21 Potraviny pro budoucnost významně přispívají vědci z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR.

Další články
Nahoru