Dnes Středa - oblacno 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha má pravomocné územní rozhodnutí k dopravnímu terminálu na Smíchově
Plánovaná podoba smíchovského terminálu. Vizualizace: IPR Praha

Praha má pravomocné územní rozhodnutí k dopravnímu terminálu na Smíchově

Vedení Prahy v úterý získalo pravomocné územní rozhodnutí ke stavbě dopravního terminálu na Smíchově. Uvedl to na twitteru primátorův náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Terminál by podle něj mohl být hotov v roce 2028.

Součástí terminálu v nově vznikající čtvrti mezi lokalitou Na Knížecí a Lihovarem mají být podle dřívějších informací železniční stanice příměstské i dálkové železniční dopravy, stanice metra a tramvají i stanice městských, příměstských i dálkových autobusů, trolejbusů a elektrobusových linek. Vznikne také velkokapacitní záchytné parkoviště P+R.

„Můžeme tak projekt posunout do další fáze, v rámci které už se letos začne s počátečními úpravami stávajícího nádraží a jeho okolí," sdělil k získání územního rozhodnutí Hřib.

Praha na projektu spolupracuje se Správou železnic, která bude mít na starosti hlavně rekonstrukci budovy nádraží a železniční stanice včetně opravy nástupišť či podchodů.

Správa železnic letos v březnu oznámila, že získala pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci stanice za 4,1 miliardy korun.

Pražští radní schválili finální podobu nového smíchovského terminálu před dvěma lety. Terminál má být zastřešen a do patra nad vlakové nádraží má být přemístěno nynější autobusové stanoviště Na Knížecí. Zastřešení podle Hřiba sníží hluk z provozu železnice.

„Dojde také k lepšímu navázání na okolní prostor. Přes nádraží povede nová pěší lávka, která spojí Smíchov, Radlice a novou zástavbu Smíchov City, a do stanice metra povede bezbariérový vstup," uvedl dnes.

Součástí terminálu bude podle náměstka kromě parkoviště pro 1000 aut také parkoviště pro tisícovku jízdních kol.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru