Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - oblacno 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha má po čtyřech letech opět přímé letecké spojení s Pekingem
Letadlo společnosti Hainan Airlines. Foto: Letiště Praha

Praha má po čtyřech letech opět přímé letecké spojení s Pekingem

Praha po čtyřech letech opět získala přímé spojení s Čínou, které v roce 2020 přerušila celosvětová pandemie. Dopravce Hainan Airlines poslední červnové pondělí obnovil svoji přímou linku z Prahy do Pekingu, kterou bude celoročně provozovat třikrát týdně. Informovala o tom mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

Zatímco v roce 2019 dorazilo do Česka více než 1 700 000 turistů z Asie, v loňském roce to bylo 776 tisíc. „Pevně věřím, že právě obnovená přímá linka do Pekingu bude tím správným stimulem pro další rozvoj příjezdového cestovního ruchu z Číny. Spojení do Pekingu bude také skvělou příležitostí pro české turisty nejen k poznávání čínské metropole, ale díky navazujícím letům také celé Číny a Asie,” uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Dopravce Hainan Airlines bude od dneška provozovat tři lety do Pekingu týdně vždy v pondělí, středu a pátek. Do čínské metropole se bude létat na palubě letadel Airbus A330.

„Jsem velmi rád, že se podařilo na základě úzké spolupráce s Letištěm Praha dojednat spuštění této klíčové dálkové linky a zajistit tak pravidelné spojení s jedním z nejdůležitějších trhů. Tento krok zcela jistě významně podpoří příjezdový cestovní ruch v Česku,“ sdělil ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller.

Turisté ze vzdálených destinací, včetně Číny, pokračují dále a cestují po Evropě. Z tuzemska míří například do Rakouska, Německa, Francie či třeba Itálie. „Je to logické, pokud už absolvují dlouhý let, chtějí poznat více destinací najednou. Toto přímé spojení tak bude v konečném důsledku přínosem pro celý evropský turismus,“ dodal.

Společnost Hainan Airlines Holding Co., Ltd. byla založena v lednu 1993 v provincii Chaj-nan, největší čínské zvláštní ekonomické zóně a přístavu volného obchodu. Jako jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností v Číně se Hainan Airlines zavazuje poskytovat cestujícím komplexní, bezproblémové a vysoce kvalitní služby.

„Dnes obnovená linka do Prahy je již jedenáctou linkou naší společnosti do Evropy. Díky tomu jsme, co se týče počtu našich evropských destinací, vrátili na úroveň před příchodem pandemie. Hainan,“ konstatoval na tiskové konferenci Jichum Liu, mezinárodní marketingový ředitel společnosti Hainan Airlines.

Hainan Airlines podle něj v současnosti provozuje z Číny více než 40 mezinárodních a regionálních tras pro cestující z Pekingu, Šen-čenu, Šanghaje, Haikou, Čchung-čchingu, Si-anu, Čchang-ša, Tchaj-jüanu, Dalianu, Kuang-čou a Chang-čou.


Autor: Jan Puci

innogy Point promítá v pátek Čertí brko, Poslední aristokratku a Grand Prix

5. července 2024 v 11:15

Nemáte vstupenky? Nevadí! Díky innogy můžete vidět skvělé filmy jen tak. innogy Point na Mlýnská kolonádě v Karlových varech v pátek 3. července promítá tři filmy. Vstupné se neplatí.    

Ve Středočeském a Jihočeském kraji se o víkendu budou konat železniční akce

4. července 2024 v 18:43

České dráhy si pro fanoušky (nejen) železniční nostalgie připravily na nadcházející víkendové dny několik akcí. Konají se i ve Středočeském a Jihočeském kraji.

MFF: Talkshow k filmu Vlny

2. července 2024 v 09:06

Přijďte si 2. července v 17 hodin povídat na Mlýnskou kolonádu o novém filmu Jiřího Mádla, o tom, jak se z výborného herce stal navíc ještě úspěšný scenárista a režisér.

Mord, Vlny a Janžurka v Karlových Varech

30. června 2024 v 10:15

Na nejnovější snímky, podpořené společností innogy, se můžete podívat exkluzivně na karlovarském festivalu. Ke zhlédnutí jsou filmy Vlny Jiřího Mádla, Mord Adama Martince a Janžurka Theodory Remundové.

MFF: I bez vstupenek můžete na filmy

30. června 2024 v 06:58

Pokud nemáte vstupenky, na Mlýnské kolonádě v innogy Pointu můžete vidět filmy zdarma.

innogy Point u Mlýnské kolonády zve na talkshows, recitály, projekci i divadlo

29. června 2024 v 10:30

Ani letos společnost innogy, která již 28 let podporuje mezinárodní filmový festival, v Karlových Varech nechybí a zve návštěvníky na innogy Point u Mlýnské kolonády.

Další články
Nahoru