Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha má Plán regionální péče v oblasti duševního zdraví do roku 2030

Rada hl. m. Prahy jednání odsouhlasila dlouhodobý plán regionální péče v oblasti duševního zdraví. Na podobě dokumentu, který je průběžně aktualizován, se podílel Magistrát hl. m. Prahy s přispěním široké odborné veřejnosti, uživatelů péče i jejich rodinných příslušníků. Duševní onemocnění každoročně postihne více než pětinu našich obyvatel.

Cílem plánu je vytvořit strukturu zdravotních, sociálních a dalších služeb v hlavním městě, aby vnikla v jednotná a efektivní síť péče o duševní zdraví, která odpovídá poskytované péči ve vyspělých zemích. Dokument původně vznikal v rámci projektu Ministerstva zdravotnictví ČR, věnovaného reformě péče o duševní zdraví, je v souladu s Národním akčním plánem pro duševní zdraví, schváleným Vládou ČR v roce 2020, a vychází z původní Strategie reformy psychiatrické péče pro roky 2013 až 2023.

Hlavní město se do procesů reformy péče o duševní zdraví dlouhodobě aktivně zapojovalo, neboť obtíže v duševní oblasti zasáhnou každý rok více než pětinu jeho obyvatel. Polovina z nich přitom zůstane mimo dosah odborné pomoci anebo léčby. Podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky z roku 2019 bylo v hlavním městě ambulantně léčeno 130 tisíc obyvatel, v celém Česku to pak bylo celkem 640 tisíc osob. Navíc pandemie covid-19 tuto situaci ještě zvýraznila a její dopady na duševní zdraví lidí začínají být velmi zásadní.
Autor: Alo

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru