dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Praha má nové vedení, koalice se ujala vlády. Primátorem je Pirát Hřib
Nový pražský primátor Zdeněk Hřib. Foto: JP

Praha má nové vedení, koalice se ujala vlády. Primátorem je Pirát Hřib

Novým pražským primátorem se stal Zdeněk Hřib. Do funkce byl člen České pirátské strany zvolen na dnešním ustavujícím jednání pražského zastupitelstva.

Lídra Pirátů podpořili všichni zastupitelé nové pražské koalice, kterou tvoří Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Dostal tak 39 hlasů, v pětašedesátičlenném zastupitelstvu jich potřeboval minimálně 33.

„Slibuji, že k funkci budu přistupovat s pokorou, kterou si vyžaduje řešení problémů Prahy. Věřím, že se podaří nastavit nový komunikační styl s opozicí a občany. Věřím, že se nám podaří splnit všechny sliby, které jsou obsaženy v programovém prohlášení koalice. Slibuju, že budu řídit město s čistým štítem," uvedl krátce po svém zvolení.

Anketa

Bude podle vás Zdeněk Hřib dobrým primátorem Prahy?

50.4%
(50.4%)
49.6%
(49.6%)

Jednání pokračuje volbou náměstků primátora. Hnutí ANO navrhlo za náměstka primátora lídra Prahy Sobě Jana Čižinského. Ten ale již dříve avizoval, že v radě hl. m. Prahy být nechce. Proto nomici odmítl. „Nabídky si vážím, hnutí ANO děkuji, ale odmítám jí. Škoda, že mě hnutí ANO nenavrhlo na primátora," řekl s úsměvem.

Nová kolice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu navrhla své vlastní kandidáty – jsou jimi Pavel Vyhnánek a Adam Scheinherr (oba Praha Sobě), Petr Hlaváček a Petr Hlubuček (oba Spojené síly pro Prahu). Všichni byli také zvoleni Piráti dle dohody koaličních stran post náměstka mít nebudou, protože mají funkci primátora.

Řadovými radními se stali Jan Chabr a Hana Kordová Marvanová (oba Spojené síly pro Prahu), Milena Johnová a Hana Třeštíková (obě Praha Sobě), Vít Šimral a Adam Zábranský (oba Piráti). 


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

Včera v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru