dnes
Pátek - zatazeno
0°C
zítra
Sobota - polojasno
0°C
pozítří
Neděle - snih
0°C
Praha má nové vedení, koalice se ujala vlády. Primátorem je Pirát Hřib
Nový pražský primátor Zdeněk Hřib. Foto: JP

Praha má nové vedení, koalice se ujala vlády. Primátorem je Pirát Hřib

Novým pražským primátorem se stal Zdeněk Hřib. Do funkce byl člen České pirátské strany zvolen na dnešním ustavujícím jednání pražského zastupitelstva.

Lídra Pirátů podpořili všichni zastupitelé nové pražské koalice, kterou tvoří Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Dostal tak 39 hlasů, v pětašedesátičlenném zastupitelstvu jich potřeboval minimálně 33.

„Slibuji, že k funkci budu přistupovat s pokorou, kterou si vyžaduje řešení problémů Prahy. Věřím, že se podaří nastavit nový komunikační styl s opozicí a občany. Věřím, že se nám podaří splnit všechny sliby, které jsou obsaženy v programovém prohlášení koalice. Slibuju, že budu řídit město s čistým štítem," uvedl krátce po svém zvolení.

Anketa

Bude podle vás Zdeněk Hřib dobrým primátorem Prahy?

50%
(50%)
50%
(50%)

Jednání pokračuje volbou náměstků primátora. Hnutí ANO navrhlo za náměstka primátora lídra Prahy Sobě Jana Čižinského. Ten ale již dříve avizoval, že v radě hl. m. Prahy být nechce. Proto nomici odmítl. „Nabídky si vážím, hnutí ANO děkuji, ale odmítám jí. Škoda, že mě hnutí ANO nenavrhlo na primátora," řekl s úsměvem.

Nová kolice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu navrhla své vlastní kandidáty – jsou jimi Pavel Vyhnánek a Adam Scheinherr (oba Praha Sobě), Petr Hlaváček a Petr Hlubuček (oba Spojené síly pro Prahu). Všichni byli také zvoleni Piráti dle dohody koaličních stran post náměstka mít nebudou, protože mají funkci primátora.

Řadovými radními se stali Jan Chabr a Hana Kordová Marvanová (oba Spojené síly pro Prahu), Milena Johnová a Hana Třeštíková (obě Praha Sobě), Vít Šimral a Adam Zábranský (oba Piráti). 


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Praha 1 schválila pravidla pro označování provozoven a manuál pro veřejná prostranství

14. ledna 2020 v 10:19

Rada Prahy 1 včera jednomyslně schválila Pravidla pro označování provozoven v centru, která v prosinci přijala rada hlavního města. Stalo se tak ve stejný den, kdy v centru začala demontáž telefonních budek, o kterou zástupci Prahy 1 dlouhodobě usilovali. Z Pražské památkové zóny by měly být...

Další články
Nahoru