dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Praha má nového primátora. Obviněného policií! Když budu obžalován, rezignuji, řekl Hudeček
Nový pražský primátor Tomáš Hudeček. Foto: archiv MHMP

Praha má nového primátora. Obviněného policií! Když budu obžalován, rezignuji, řekl Hudeček

Tomáš Hudeček (TOP 09) byl zvolen primátorem hlavního města Prahy. Z 43 zastupitelů, kteří se zúčastnili hlasování, jej podpořilo 36, přičemž sedm lístků bylo neplatných. Dvacítka zastupitelů, zřejmě z ODS, se volby nezúčastnila, podpora tedy příliš silná není.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Olomouce Tomáš Hudeček přesto uvedl, že děkuje za podporu. „Čeká nás vrátit věcnost do správy věcí veřejných,“ řekl. „V Praze se za hodně peněz hraje málo muziky,“ uvedl. Praha se podle něj vyvyšuje nad jiné regiony, podle něj je nutná spolupráce.

Nový primátor Tomáš Hudeček byl, stejně jako členové rady z TOP 09 i další bývalí radní z ODS (vyjma Aleksandry Udženije, která nebyla tehdejšímu jednání přítomna), obviněn policií kvůli kauze Opencard za předražení zakázky.

Anketa

Jste rádi, že se pražským primátorem stal Tomáš Hudeček z TOP 09?

24.9%
(24.9%)
75.1%
(75.1%)
Policie jej a další viní z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Ustanoven byl dokonce opatrovník, který má hájit zájmy v Praze.

Obvinění se cítí nevinní a brání se prostřednictvím trestního oznámení podaného k Nejvyššímu státnímu zastupitelství. Oznámení směřuje na policii a na žalobce kauzy Opencard.

„Pokud státní zástupce podá obžalobu, na svou funkci hned rezignuji,“ slíbil zastupitelům Tomáš Hudeček po svém zvolení.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru