Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 9. 3. 2021
Svátek má Františka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha má nového koordinátora očkování. Nadále nemá co koordinovat
Očkování seniorů. Ilustrační foto: SeneCura

Praha má nového koordinátora očkování. Nadále nemá co koordinovat

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
Očkování na Prahy bude od začátku příštího týdne koordinovat Martin Ježek, ředitel odboru zdravotnictví pražského magistrátu. Současný krajský koordinátor David Doležil opustí tuto funkci z vlastního rozhodnutí ke konci měsíce a bude nadále působit jako ředitel Městské polikliniky Praha.

„Pan ředitel Doležil pomáhá zvládat projevy pandemie od jejího začátku. Na jaře zajišťoval prostřednictvím Městské polikliniky Praha rozdělování osobních ochranných pomůcek, koordinoval vznik odběrového místa na Výstavišti a v budově polikliniky pomohl uspíšit očkování klientů a personálu domovů pro seniory, když prostřednictvím polikliniky zajistil zdravotníky pro mobilní očkovací tým. Do zvládání epidemie a nyní do očkování bude i nadále zapojen prostřednictvím očkovacího místa zřízeného poliklinikou,“ uvedla pražská radní pro zdravotnictví a sociální politiku Milena Johnová (Praha Sobě).

Krajský koordinátor v Praze stále nemá pravomoci, které vedení hlavního města od vlády opakovaně požadovalo, ať už skrze připomínky očkovací strategie, nebo přímou komunikací s vládou.

Vakcíny se tak distribuují často i bez jeho vědomí, a přestože má být nejdůležitější osobou v procesu očkování, nejsou jeho pokyny nyní pro očkovací místa závazné a nemůže tak reálně koordinovat očkování v metropoli.

„V rámci velmi specifické situace na území hlavního města, kdy Praha nemá vlastní distribuční očkovací místo a ta stávající jsou organizace přímo řízené ministerstvem zdravotnictví, se budu snažit především o maximálně fungující komunikaci a kooperaci všech dotčených subjektů v rámci vakcinace na území metropole. Jedině tak se nám společně podaří tento velmi obtížný úkol zvládnout,“ sdělil nový koordinátor Martin Ježek.    

Vedení města i nadále věří, že se v dohledné době podaří dohodnout na lepších podmínkách spolupráce. V současnosti město pracuje na vlastní – pražské – strategii očkování v neustále se měnících podmínkách ze strany státu.

„Za účelem efektivního řízení strategie jsem vytvořila Koordinační pracovní skupinu pro vakcinaci složenou z pracovníků magistrátu, zástupců záchranné služby, hygienické stanice, Českého červeného kříže, externích odborníků i politiků, mezi kterými je zastoupena i opozice,“ dodala radní Johnová.

„Premiér nám brání koordinovat očkování na území Prahy. Problémy, které tento přístup způsobil, nyní intenzivně řeší Ministerstvo zdravotnictví a dojde tak v rámci následujících dvou týdnů ke směně vakcíny Moderna určené pro Prahu za vakcínu Pfizer z jiných krajů tak, aby mohly být v Praze doočkovány druhé dávky,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).


Praha 8 bude testovat zaměstnance

Včera ve 20:04

V úterý 9. března bude zahájeno povinné pravidelné týdenní testování zaměstnanců Prahy 8 na covid 19, které bude probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin.

Praha 3 vydává respirátory

Včera v 19:47

Od úterý 9. března bude radnice Prahy 3 vydávat respirátory v Infocentru.

Praha 8: Gerontocentrum slouží jako očkovací místo

Včera v 18:44

Do očkování seniorů proti covid-19 se zapojí Gerontologické centrum Praha 8.

Praha 4 pokračuje v distribuci respirátorů

Včera ve 14:31

Radnice rozdělí 17 000 respirátorů svým obyvatelům, kterým je více než 50 let a mají trvalé bydliště v Praze 4. Respirátory jsou určeny pro seniory a sociálně potřebné a obyvatelé s trvalým bydlištěm v Praze 4 si je budou moci vyzvednout na jednom ze tří...

Praha 11 Opatovská: Odběrové místo pro testování na covid

Včera v 10:27

V Praze 11 vzniklo už sedmé odběrové místo na testování covid-19, tentokrát v ulici Opatovská, v parku mezi prodejnou BILLA a Poliklinikou Opatovská.

Roušky a respirátory pro seniory Prahy 9

5. března 2021 v 19:13

V pondělí 8. března dostanou senioři po prokázání se občanským průkazem, kde je uvedeno trvalé bydliště na území městské části Praha 9, k pěti kusům roušek i dva respirátory.

Praha 10 dnes začala s pravidelnou dezinfekcí dětských hřišť

5. března 2021 v 18:56

Hřiště zůstávají otevřená, návštěvníci ovšem musí dodržovat veškerá vládní nařízení, zejména dvoumetrové rozestupy a ochranu nosu a úst. Situaci na hřištích monitoruje státní i městská policie.

Praha 14 očkuje zaměstnance škol a školek

4. března 2021 v 18:26

Praha 14 začala s očkováním pedagogických i nepedagogických pracovníků místních základních a mateřských škol. Očkovat se bude v závislosti na tom, jak budou zaváženy vakcíny.

Další články
Nahoru