Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha má nového koordinátora očkování. Nadále nemá co koordinovat
Očkování seniorů. Ilustrační foto: SeneCura

Praha má nového koordinátora očkování. Nadále nemá co koordinovat

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
Očkování na Prahy bude od začátku příštího týdne koordinovat Martin Ježek, ředitel odboru zdravotnictví pražského magistrátu. Současný krajský koordinátor David Doležil opustí tuto funkci z vlastního rozhodnutí ke konci měsíce a bude nadále působit jako ředitel Městské polikliniky Praha.

„Pan ředitel Doležil pomáhá zvládat projevy pandemie od jejího začátku. Na jaře zajišťoval prostřednictvím Městské polikliniky Praha rozdělování osobních ochranných pomůcek, koordinoval vznik odběrového místa na Výstavišti a v budově polikliniky pomohl uspíšit očkování klientů a personálu domovů pro seniory, když prostřednictvím polikliniky zajistil zdravotníky pro mobilní očkovací tým. Do zvládání epidemie a nyní do očkování bude i nadále zapojen prostřednictvím očkovacího místa zřízeného poliklinikou,“ uvedla pražská radní pro zdravotnictví a sociální politiku Milena Johnová (Praha Sobě).

Krajský koordinátor v Praze stále nemá pravomoci, které vedení hlavního města od vlády opakovaně požadovalo, ať už skrze připomínky očkovací strategie, nebo přímou komunikací s vládou.

Vakcíny se tak distribuují často i bez jeho vědomí, a přestože má být nejdůležitější osobou v procesu očkování, nejsou jeho pokyny nyní pro očkovací místa závazné a nemůže tak reálně koordinovat očkování v metropoli.

„V rámci velmi specifické situace na území hlavního města, kdy Praha nemá vlastní distribuční očkovací místo a ta stávající jsou organizace přímo řízené ministerstvem zdravotnictví, se budu snažit především o maximálně fungující komunikaci a kooperaci všech dotčených subjektů v rámci vakcinace na území metropole. Jedině tak se nám společně podaří tento velmi obtížný úkol zvládnout,“ sdělil nový koordinátor Martin Ježek.    

Vedení města i nadále věří, že se v dohledné době podaří dohodnout na lepších podmínkách spolupráce. V současnosti město pracuje na vlastní – pražské – strategii očkování v neustále se měnících podmínkách ze strany státu.

„Za účelem efektivního řízení strategie jsem vytvořila Koordinační pracovní skupinu pro vakcinaci složenou z pracovníků magistrátu, zástupců záchranné služby, hygienické stanice, Českého červeného kříže, externích odborníků i politiků, mezi kterými je zastoupena i opozice,“ dodala radní Johnová.

„Premiér nám brání koordinovat očkování na území Prahy. Problémy, které tento přístup způsobil, nyní intenzivně řeší Ministerstvo zdravotnictví a dojde tak v rámci následujících dvou týdnů ke směně vakcíny Moderna určené pro Prahu za vakcínu Pfizer z jiných krajů tak, aby mohly být v Praze doočkovány druhé dávky,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).


Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru