Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Hlavní město si toho je vědomo a společně s dalšími organizacemi a městskou částí Praha 14 řeší celkovou opravu autobusového nádraží, aby se stalo moderním dopravním přestupním uzlem, který je klíčový nejen pro celoměstskou přepravu, ale i jako výchozí bod regionálních i dálkových autobusů severovýchodně od prahy. Koordinátorem se stal Marek Vetýška z pražské integrované dopravy (Ropid). Bude mít na starosti dílčí krátkodobé a střednědobé úpravy jako nový informační systém, kvalitní mobiliář a zajištění nezbytné údržby terminálu.

„Dopravní terminál na Černém Mostě využije každý den přes padesát tisíc cestujících, kteří přestupují mezi metrem B a autobusovými linkami městské, příměstské i dálkové dopravy. Jeho současný stav naneštěstí takové vytíženosti vůbec neodpovídá, zčásti i proto, že periferním lokalitám nevěnoval nikdo pozornost, a tak jsou dlouhodobě podfinancované. Již jsme zde začali stavět objektové P+R parkoviště pro 880 vozidel a těším se, že nový koordinátor pomůže z omšelého přestupního místa vybudovat moderní dopravní terminál, který přispěje k celkové kultivaci této lokality," uvádí Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy.

Hlavní město přitom již delší dobu řeší ne zcela ideální stav dopravního terminálu Černý Most. Nový koordinátor Marek Vetýška, kterého Rada hl. m. Prahy v pondělí jmenovala, bude zajišťovat mimo jiné komunikaci mezi různými vlastníky pozemků a budov a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), který garantuje dlouhodobou koncepční studii.

Praha se neutěšenou situaci ohledně dopravního terminálu Černý Most chystá řešit ve dvou časových rovinách. Koordinátor se v krátkodobém a střednědobém časovém horizontu zaměří na řešení některých problémů tohoto dopravního uzlu dílčími opatřeními. V dlouhodobém měřítku jsou zvažovány výrazné stavební úpravy spojené s demolicemi a novostavbami namísto opravy nefunkčních konstrukcí. Již v dubnu tohoto roku zadalo město IPRu připravit zadání koncepční studie, zhotovitel byl vybrán letos v září. Studie by měla být hotova v červnu příštího roku.


Autor: TZ, red

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru