Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha letos poskytne dotace v oblasti rodinné politiky

Radní hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasili rozdělení dotací v rámci Programu v oblasti rodinné politiky pro rok 2022. Do služeb v oblasti sanace rodiny, doprovázení náhradních rodičů nebo podpory pečujících bude rozděleno 27 000 000 korun.

O rozdělení dotací nad 200 tisíc korun bude ještě rozhodovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy 24. února 2022.

Hlavní město rozděluje grantovou podporu celkem v šesti oblastech. Jednak to jsou preventivní aktivity na podporu stabilních vztahů v rodině, kam patří například podpora rodinných a komunitních center. Dále se jedná o podporu znevýhodněných rodin a dětí, kam spadá dofinancování provozu zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc nebo financování terapeutické práce s rodinou. Vedle toho hlavní město podporuje i služby náhradní rodinné péče, zejména organizace doprovázející pěstouny či služby podpory osvojitelů.

V rámci podpory dobrovolnictví hlavní město nově financuje také neformální podporu dětí a mladých dospělých opouštějících zařízení ústavní výchovy v podobě mentorských a patronských programů. Posledními dvěma oblastmi grantové podpory jsou oblast neformální péče, například odlehčovacích programů pro pečující rodiny, a nově také rozvoj sociálně aktivizačních služeb na úrovni obce, do něhož se již po první výzvě zapojilo hned několik městských částí. 

Celkem bylo do programu pro rok 2022 přijato 82 žádostí, Rada podpořila návrhy na poskytnutí dotací do 200 tisíc korun v celkové výši 2 840 000 korun a nad 200 tisíc korun v hodnotě 24 160 000 korun. Dotace nad 200 tisíc bude ještě schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy dne 24. února 2022.
Autor: Alo

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru