Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha letos poskytne dotace v oblasti rodinné politiky

Radní hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasili rozdělení dotací v rámci Programu v oblasti rodinné politiky pro rok 2022. Do služeb v oblasti sanace rodiny, doprovázení náhradních rodičů nebo podpory pečujících bude rozděleno 27 000 000 korun.

O rozdělení dotací nad 200 tisíc korun bude ještě rozhodovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy 24. února 2022.

Hlavní město rozděluje grantovou podporu celkem v šesti oblastech. Jednak to jsou preventivní aktivity na podporu stabilních vztahů v rodině, kam patří například podpora rodinných a komunitních center. Dále se jedná o podporu znevýhodněných rodin a dětí, kam spadá dofinancování provozu zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc nebo financování terapeutické práce s rodinou. Vedle toho hlavní město podporuje i služby náhradní rodinné péče, zejména organizace doprovázející pěstouny či služby podpory osvojitelů.

V rámci podpory dobrovolnictví hlavní město nově financuje také neformální podporu dětí a mladých dospělých opouštějících zařízení ústavní výchovy v podobě mentorských a patronských programů. Posledními dvěma oblastmi grantové podpory jsou oblast neformální péče, například odlehčovacích programů pro pečující rodiny, a nově také rozvoj sociálně aktivizačních služeb na úrovni obce, do něhož se již po první výzvě zapojilo hned několik městských částí. 

Celkem bylo do programu pro rok 2022 přijato 82 žádostí, Rada podpořila návrhy na poskytnutí dotací do 200 tisíc korun v celkové výši 2 840 000 korun a nad 200 tisíc korun v hodnotě 24 160 000 korun. Dotace nad 200 tisíc bude ještě schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy dne 24. února 2022.
Autor: Alo

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru