Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha letos poskytne dotace v oblasti rodinné politiky

Radní hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasili rozdělení dotací v rámci Programu v oblasti rodinné politiky pro rok 2022. Do služeb v oblasti sanace rodiny, doprovázení náhradních rodičů nebo podpory pečujících bude rozděleno 27 000 000 korun.

O rozdělení dotací nad 200 tisíc korun bude ještě rozhodovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy 24. února 2022.

Hlavní město rozděluje grantovou podporu celkem v šesti oblastech. Jednak to jsou preventivní aktivity na podporu stabilních vztahů v rodině, kam patří například podpora rodinných a komunitních center. Dále se jedná o podporu znevýhodněných rodin a dětí, kam spadá dofinancování provozu zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc nebo financování terapeutické práce s rodinou. Vedle toho hlavní město podporuje i služby náhradní rodinné péče, zejména organizace doprovázející pěstouny či služby podpory osvojitelů.

V rámci podpory dobrovolnictví hlavní město nově financuje také neformální podporu dětí a mladých dospělých opouštějících zařízení ústavní výchovy v podobě mentorských a patronských programů. Posledními dvěma oblastmi grantové podpory jsou oblast neformální péče, například odlehčovacích programů pro pečující rodiny, a nově také rozvoj sociálně aktivizačních služeb na úrovni obce, do něhož se již po první výzvě zapojilo hned několik městských částí. 

Celkem bylo do programu pro rok 2022 přijato 82 žádostí, Rada podpořila návrhy na poskytnutí dotací do 200 tisíc korun v celkové výši 2 840 000 korun a nad 200 tisíc korun v hodnotě 24 160 000 korun. Dotace nad 200 tisíc bude ještě schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy dne 24. února 2022.
Autor: Alo

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru