dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Praha letos nakoupí 15 nových sanitek a dva kontejnery pro hasiče
Ilustrační foto: archiv ZZSHMP

Praha letos nakoupí 15 nových sanitek a dva kontejnery pro hasiče

Praha letos nakoupí 15 nových sanitek za 71 milionů korun. U deseti jde o pravidelnou obnovu, pět pořídí pro dvě nová výjezdová stanoviště. Zaplatí také dva kontejnery ochrany obyvatelstva pro hasiče za 12 milionů. Obě investice včera schválili pražští zastupitelé. Záchranné službě bude město kupovat 15 dalších sanitek každý rok.

Podle záchranářů by měly sanitky najezdit maximálně 250 000 kilometrů a nebýt starší než šest let. Některé vozy v současnosti tyto parametry nesplňují. Pět nových sanitek letos potřebují také pro dvě nové výjezdové základny Průběžná a Letiště. Základny budou fungovat v nepřetržitém provozu a bude tu sloužit 16 zaměstnanců.

V následujících letech se má počet pořízených vozů zvýšit na 15 kusů ročně. V roce 2022 pak vedení záchranné služby zamýšlí koupit ještě dalších deset sanitek.

Záchranáři potřebují kromě vozů také nové administrativní sídlo, pronajatý objekt v Korunní ulici kapacitně nestačí. Původně měla nová budova stát v Troji u výjezdu z tunelu Blanka, s tím však městská část nesouhlasila. Nyní se jedná o využití objektu, který začala Praha 8 stavět jako nové sídlo radnice, z čehož po změně politické garnitury sešlo. Konkrétní rozhodnutí o stěhování záchranářů zatím nepadlo.

Město dá také 12 milionů korun jako dotaci pro hasiče. Ti za ni pořídí kontejnery ochrany obyvatelstva. Ty budou sloužit při záchranných pracích při mimořádných událostech velkého rozsahu, jako jsou úniky chemických látek, požáry, velké evakuace nebo při velkých dopravních nehodách.

Kromě potřebného materiálu, který v něm bude uložený, může sloužit jako zázemí pro záchranáře. Podle radního pro bezpečnost Libora Hadravy bude každý umístěn na jednom břehu Vltavy.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru