dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Praha letos nakoupí 15 nových sanitek a dva kontejnery pro hasiče
Ilustrační foto: archiv ZZSHMP

Praha letos nakoupí 15 nových sanitek a dva kontejnery pro hasiče

Praha letos nakoupí 15 nových sanitek za 71 milionů korun. U deseti jde o pravidelnou obnovu, pět pořídí pro dvě nová výjezdová stanoviště. Zaplatí také dva kontejnery ochrany obyvatelstva pro hasiče za 12 milionů. Obě investice včera schválili pražští zastupitelé. Záchranné službě bude město kupovat 15 dalších sanitek každý rok.

Podle záchranářů by měly sanitky najezdit maximálně 250 000 kilometrů a nebýt starší než šest let. Některé vozy v současnosti tyto parametry nesplňují. Pět nových sanitek letos potřebují také pro dvě nové výjezdové základny Průběžná a Letiště. Základny budou fungovat v nepřetržitém provozu a bude tu sloužit 16 zaměstnanců.

V následujících letech se má počet pořízených vozů zvýšit na 15 kusů ročně. V roce 2022 pak vedení záchranné služby zamýšlí koupit ještě dalších deset sanitek.

Záchranáři potřebují kromě vozů také nové administrativní sídlo, pronajatý objekt v Korunní ulici kapacitně nestačí. Původně měla nová budova stát v Troji u výjezdu z tunelu Blanka, s tím však městská část nesouhlasila. Nyní se jedná o využití objektu, který začala Praha 8 stavět jako nové sídlo radnice, z čehož po změně politické garnitury sešlo. Konkrétní rozhodnutí o stěhování záchranářů zatím nepadlo.

Město dá také 12 milionů korun jako dotaci pro hasiče. Ti za ni pořídí kontejnery ochrany obyvatelstva. Ty budou sloužit při záchranných pracích při mimořádných událostech velkého rozsahu, jako jsou úniky chemických látek, požáry, velké evakuace nebo při velkých dopravních nehodách.

Kromě potřebného materiálu, který v něm bude uložený, může sloužit jako zázemí pro záchranáře. Podle radního pro bezpečnost Libora Hadravy bude každý umístěn na jednom břehu Vltavy.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru