Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha letos dá na podporu kongresového turistického ruchu 3,8 milionu korun
Kongresové centrum Praha. Foto: archiv

Praha letos dá na podporu kongresového turistického ruchu 3,8 milionu korun

Pražští radní po Velikonocích schválili podporu kongresového turismu. Hlavní město jej podpoří letos částkou 3,8 milionu korun. Uhrazena tím bude veřejná zakázka Podpora kongresového turismu v Praze, kterou zhotovuje vítěz výběrového řízení, společnost Prague Convention Bureau.

Podpora je vyhlášena na období od 1. července 2022 do 30. června 2024. Cena za celé toto období činí téměř 15 milionů korun včetně DPH.  

„Praha se úspěšně vyvíjí jako kongresová destinace. Je skvělé vidět, jak město využívá svůj potenciál a přináší ekonomický růst a kulturní obohacení pro celou oblast. Investování do kongresového turismu je klíčové pro ekonomický a společenský prospěch, a právě Praha s pozicí páté nejžádanější kongresové destinace ukazuje svou úspěšnost v této oblasti,“ řekl náměstek primátora Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil (TOP 09).  

Kongresový turismus je významným odvětvím příjezdového turismu do hlavního města. Podle dostupných statistik v průměru za den kongresoví turisté utratí v Praze dvakrát až třikrát více financí (6 500 až 8 000 korun), než obvyklí turisté.


Autor: red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru