Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha kvůli zhoršené epidemické situaci nechystá hromadné sledování ME ve fotbale
Skupinové fandění si budou moci užít fanoušci například v pražských hostincích. Foto: V.P.

Praha kvůli zhoršené epidemické situaci nechystá hromadné sledování ME ve fotbale

Pražský magistrát nebude pořádat hromadné sledování fotbalového mistrovství Evropy na velkoplošných obrazovkách, a to ani při sobotním čtvrtfinálovém zápasu ČR s Dánskem v Baku, ani v případě postupu českého týmu do semifinále nebo finále. ČTK to sdělil mluvčí města Vít Hofman. Důvodem je podle něj zhoršující se epidemická situace v metropoli.

Magistrát v posledních letech stavěl velkoplošné obrazovky na Staroměstském náměstí v případě, že se český národní tým dostal do závěrečné části vyřazovacích bojů.

„Pandemická situace se v Praze zhoršuje a pořádat v takové situaci hromadnou akci by bylo vrcholně nezodpovědné. Českému týmu přejeme úspěch a fanoušky prosíme, aby byli při sledování fotbalových utkání zodpovědní a dodržovali platná nařízení," uvedl mluvčí. Praha v květnu ze stejných důvodů nepořádala ani sledování mistrovství světa v hokeji.

V sobotu tak budou lidé moci zápas hromadně sledovat především v restauracích. Například v tančírně podolských Žlutých lázní je pro fanoušky podle webu areálu od prvních zápasů šampionátu až do finále připraveno osm televizí a projekční plátno.

Na velkoplošných obrazovkách promítají zápasy i provozovatelé pivní zahrádky v Riegrových sadech, kde je nutné si předem on-line rezervovat místa. Pro sobotní zápas už je kapacita zaplněna.

V Praze je v současnosti podle čísel ministerstva zdravotnictví v porovnání s jinými českými regiony relativně nepříznivá epidemická situace, za posledních sedm dní přibylo 274 nakažených covidem-19, což je v průměru 20,5 na 100 000 obyvatel.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru