Dnes Sobota - polojasno 19°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 16°C
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha kvůli zhoršené epidemické situaci nechystá hromadné sledování ME ve fotbale
Skupinové fandění si budou moci užít fanoušci například v pražských hostincích. Foto: V.P.

Praha kvůli zhoršené epidemické situaci nechystá hromadné sledování ME ve fotbale

Pražský magistrát nebude pořádat hromadné sledování fotbalového mistrovství Evropy na velkoplošných obrazovkách, a to ani při sobotním čtvrtfinálovém zápasu ČR s Dánskem v Baku, ani v případě postupu českého týmu do semifinále nebo finále. ČTK to sdělil mluvčí města Vít Hofman. Důvodem je podle něj zhoršující se epidemická situace v metropoli.

Magistrát v posledních letech stavěl velkoplošné obrazovky na Staroměstském náměstí v případě, že se český národní tým dostal do závěrečné části vyřazovacích bojů.

„Pandemická situace se v Praze zhoršuje a pořádat v takové situaci hromadnou akci by bylo vrcholně nezodpovědné. Českému týmu přejeme úspěch a fanoušky prosíme, aby byli při sledování fotbalových utkání zodpovědní a dodržovali platná nařízení," uvedl mluvčí. Praha v květnu ze stejných důvodů nepořádala ani sledování mistrovství světa v hokeji.

V sobotu tak budou lidé moci zápas hromadně sledovat především v restauracích. Například v tančírně podolských Žlutých lázní je pro fanoušky podle webu areálu od prvních zápasů šampionátu až do finále připraveno osm televizí a projekční plátno.

Na velkoplošných obrazovkách promítají zápasy i provozovatelé pivní zahrádky v Riegrových sadech, kde je nutné si předem on-line rezervovat místa. Pro sobotní zápas už je kapacita zaplněna.

V Praze je v současnosti podle čísel ministerstva zdravotnictví v porovnání s jinými českými regiony relativně nepříznivá epidemická situace, za posledních sedm dní přibylo 274 nakažených covidem-19, což je v průměru 20,5 na 100 000 obyvatel.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Další články
Nahoru