Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha kvůli ÚOHS znovu otevře otázku regulace hazardu
V některých městských částech jsou povoleny takzvané živé hry. Ilustrační foto: Freeimages

Praha kvůli ÚOHS znovu otevře otázku regulace hazardu

Vedení pražského magistrátu kvůli negativnímu postoji antimonopolního úřadu k aktuální vyhlášce znovu otevře otázku regulace hazardních her na území metropole. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek zazněly na jednání legislativního výboru pražského zastupitelstva. Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se nelíbí, že na základě vyhlášky platí v některých městských částech nulová tolerance hazardu, zatímco v jiných je povolena takzvaná živá hra. Regulace by podle něj měla být všude stejná.

ÚOHS vyměřil Praze koncem loňského roku pokutu ve výši 1,27 milionu korun za chyby v loterijních vyhláškách v letech 2018 až 2021. Úřad Prahu za regulaci hazardu pokutoval již dříve, předchozí postihy se však týkaly dřívějších vyhlášek. Ta poslední zahrnuje i období po roce 2020, kdy začala platit nová úprava.

Podle té jsou nyní v celé metropoli zakázány technické hry, tedy herní automaty a videoloterijní terminály. V případě živých her si mohly městské části určit, zda je povolí, nebo ne. Z 57 městských částí zavedlo nulovou toleranci hazardu 41.

U minulých vyhlášek se antimonopolnímu úřadu nelíbilo, že zahrnovaly konkrétní adresy, kde bylo možné hazard provozovat. U té aktuální město pokutoval kvůli tomu, že regulace není stejná pro celé území Prahy jako samosprávy, která vyhlášku vydala.

Magistrát podal proti rozhodnutí úřadu rozklad, město nicméně musí podle předsedkyně legislativního výboru Kateřiny Arnotové (STAN) otázku regulace znovu otevřít, aby se vyhnulo dalším pokutám.

V úvahu podle ní připadá úprava stávající normy, ale i úplně jiná koncepce omezení hazardu. „Musíme se dohodnout v rámci koalice, jakým směrem se vydáme," řekla. Radní města Adam Zábranský (Piráti), který má v gesci legislativu, dodal, že Piráti se otázkou budou zabývat v zastupitelském klubu, ale obecně nepovažují za efektivní plošné zákazy.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru