Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha kvůli ÚOHS znovu otevře otázku regulace hazardu
V některých městských částech jsou povoleny takzvané živé hry. Ilustrační foto: Freeimages

Praha kvůli ÚOHS znovu otevře otázku regulace hazardu

Vedení pražského magistrátu kvůli negativnímu postoji antimonopolního úřadu k aktuální vyhlášce znovu otevře otázku regulace hazardních her na území metropole. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek zazněly na jednání legislativního výboru pražského zastupitelstva. Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se nelíbí, že na základě vyhlášky platí v některých městských částech nulová tolerance hazardu, zatímco v jiných je povolena takzvaná živá hra. Regulace by podle něj měla být všude stejná.

ÚOHS vyměřil Praze koncem loňského roku pokutu ve výši 1,27 milionu korun za chyby v loterijních vyhláškách v letech 2018 až 2021. Úřad Prahu za regulaci hazardu pokutoval již dříve, předchozí postihy se však týkaly dřívějších vyhlášek. Ta poslední zahrnuje i období po roce 2020, kdy začala platit nová úprava.

Podle té jsou nyní v celé metropoli zakázány technické hry, tedy herní automaty a videoloterijní terminály. V případě živých her si mohly městské části určit, zda je povolí, nebo ne. Z 57 městských částí zavedlo nulovou toleranci hazardu 41.

U minulých vyhlášek se antimonopolnímu úřadu nelíbilo, že zahrnovaly konkrétní adresy, kde bylo možné hazard provozovat. U té aktuální město pokutoval kvůli tomu, že regulace není stejná pro celé území Prahy jako samosprávy, která vyhlášku vydala.

Magistrát podal proti rozhodnutí úřadu rozklad, město nicméně musí podle předsedkyně legislativního výboru Kateřiny Arnotové (STAN) otázku regulace znovu otevřít, aby se vyhnulo dalším pokutám.

V úvahu podle ní připadá úprava stávající normy, ale i úplně jiná koncepce omezení hazardu. „Musíme se dohodnout v rámci koalice, jakým směrem se vydáme," řekla. Radní města Adam Zábranský (Piráti), který má v gesci legislativu, dodal, že Piráti se otázkou budou zabývat v zastupitelském klubu, ale obecně nepovažují za efektivní plošné zákazy.


Autor: ČTK

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru