dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Praha kvůli stoupající hladině Vltavy uzavře náplavky
Náplavka u Palackého mostu dnes dopoledne v 10 hodin. Foto: Jan Puci

Praha kvůli stoupající hladině Vltavy uzavře náplavky

Vzhledem k situaci na vodních tocích v povodí Vltavy a stoupajícímu průtoku vody ve Vltavě v Praze učiní magistrát preventivní protipovodňová opatření.

Dnes odpoledne budou pro auta uzavřeny náplavky na území městských částí Praha 1 a 2 v úseku od nábřeží Ludvíka Svobody po Výtoň a v Praze 5 na dvou sjezdech u loděnice nad Palackého mostem.

„Žádáme řidiče aut zaparkovaných na náplavkách, aby je do odpoledních hodin odvezli, poté budou případná parkující vozidla odtažena. Uvedené odtahy jsou prováděny bezplatně. Majitelé si vozidla mohou vyzvednout na příslušných odtahových parkovištích bez úhrady za odtah a parkovné,“ uvedla mluvčí pražského magistrátu Petra Hrubá.

Chodci zatím na pražské náplavky mohou vstupovat. Podle současných předpovědí by Vltava již zítra neměla stoupat, takže magistrát zatím nepředpokládá, že budou nutná další opatření. Vše však bude záležet na dalším vývoji počasí.

Průtok ve Vltavě v Malé Chuchli byl v 9 hodin 341 m3/s a předpokládá se, že v odpoledních hodinách budou dosaženy hodnoty průtoku 1. stupně povodňové aktivity, to je 450 m3/s.

„Praha 6 je připravená. Dnes odpoledne odstavujeme dva přívozy v Sedlci a na Podbabě, každé dvě hodiny budou hlídky policie monitorovat Vltavu, Litovecko-Šárecký potok a česla u Ruzyňské věznice,“ sdělil serveru Pražský patriot mluvčí šesté městské části Adam Halmoši.

Na náplavky pořadatelé naplánovali na dnešek a pátek několik akcí. Na dnešní večer například Amnesty International připravil světelnou show k problematice uprchlíků ze Sýrie. Akce byla zrušena. V pátek a sobotu se pak má na Rašínově nábřeží uskutečnit pivní festival.

naplavka-u-palacaku-nahled


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru