dnes
Neděle - zatazeno
10°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
5°C
Praha kupuje v přírodní památce rybník, který pomáhá při povodních
Milíčovský rybník. Foto: prahazelena.cz

Praha kupuje v přírodní památce rybník, který pomáhá při povodních

Praha koupí Milíčovský rybník v Praze 11 a dva přilehlé pozemky v kastrálním území Háje a Petrovice. Rozhodli o tom pražští radní. Město za pozemky a rybník zaplatí přibližně 6,85 milionu korun bez DPH. Nákup musí ještě schválit pražští zastupitelé.

Hlavní město vlastní většinu pozemků v přírodní památce Milíčovský les a rybníky. „Odkupem tohoto unikátního území dojde ke sjednocení soustavy vodních ploch a přilehlých přírodních biotopů s množstvím rostlin a živočichů, které budou plnit funkci rekreační a díky možnosti zajištění vody i protipovodňovou,“ uvedla radní Jana Plamínková (SZ/Trojkoalice).

Přírodní památka v jihovýchodní části hlavního města je soubor přirozených doubrav, olšin, vlhkých luk a rybníků, ve kterém rostou významná společenstva rostlin. Je zde biotop chráněných živočichů, především obojživelníků. Jejich rozmanitost je největší na území Prahy.

Milíčovský rybník je součástí soustavy sedmi vodních ploch v povodí Milíčovského potoka na zhruba dvou kilometrech vodního toku. Tato soustava vodních zadržuje vodu, plní tedy i funkci protipovodňové ochrany.

Praha už letos souhlasila s výkupem vzácného území Cihelna v Bažantnici v Praze 14 za 1,3 milionu korun. Město rovněž jedná o výkupu pozemku v oblasti Divoké Šárky.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru