Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha koupí vakcinační sady proti covidu pro praktické lékaře
Ilustrační foto: archiv

Praha koupí vakcinační sady proti covidu pro praktické lékaře

Pražský magistrát nakoupí vakcinační sady, kterými jsou lidem při očkování aplikovány vakcíny proti covidu-19. Město je rozdá praktickým lékařům zapojeným do systému očkování proti covidu. Celkem nakoupí 3080 sad. Použity budou k očkování imobilních lidí nad 80 let. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají pražští radní.

Magistrát letos již dal své Městské nemocnici následné péče a Městské poliklinice Praha přes 27 000 vakcinačních sad. V Praze budou dočasně kvůli nedostatku vakcín uzavírána některá očkovací centra.

V registrační systému pro očkování proti covidu jsou zapojeni rovněž praktičtí lékaři. Ordinacím ale aktuálně chybějí vakcinační sady, aby mohly své pacienty očkovat. Proto se magistrát rozhodl je nakoupit. Každý z lékařů dostane tolik sad, o kolik se stará imobilních pacientů nad 80 let.

Náklady na pořízení vakcinačních sad by podle dokumentu neměly překročit 16 000 korun. Za jednu sadu město zaplatí 5,1 koruny.

Vedení města schválilo na konci března přidělení sad a dalších ochranných pomůcek zmíněným lékařským zařízením zřizovaných městem. Pro Městskou nemocnici následné péče to bylo 20 000 vakcinačních sad, 15 000 jednorázových rukavic a 5000 respirátorů.

Pro Městskou polikliniku 7200 vakcinačních sad, téměř tři stovky ochranných štítů, dezinfekci, 2000 overalů a 10 000 respirátorů. Město v uplynulých měsících schválilo také pořízení lednice a boxů pro uchování očkovacích látek.

V Praze bude omezen provoz některých menších očkovacích center, kde k očkování proti covidu-19 využívají vakcínu Moderna. Důvodem je nedostatek této očkovací látky a nízké dodávky těchto vakcín od státu. Dočasně bude omezeno fungování očkovacích míst s kapacitou do tisíce lidí týdně.


Autor: ČTK

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

12. července 2024 v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Další články
Nahoru