Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha koupí vakcinační sady proti covidu pro praktické lékaře
Ilustrační foto: archiv

Praha koupí vakcinační sady proti covidu pro praktické lékaře

Pražský magistrát nakoupí vakcinační sady, kterými jsou lidem při očkování aplikovány vakcíny proti covidu-19. Město je rozdá praktickým lékařům zapojeným do systému očkování proti covidu. Celkem nakoupí 3080 sad. Použity budou k očkování imobilních lidí nad 80 let. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají pražští radní.

Magistrát letos již dal své Městské nemocnici následné péče a Městské poliklinice Praha přes 27 000 vakcinačních sad. V Praze budou dočasně kvůli nedostatku vakcín uzavírána některá očkovací centra.

V registrační systému pro očkování proti covidu jsou zapojeni rovněž praktičtí lékaři. Ordinacím ale aktuálně chybějí vakcinační sady, aby mohly své pacienty očkovat. Proto se magistrát rozhodl je nakoupit. Každý z lékařů dostane tolik sad, o kolik se stará imobilních pacientů nad 80 let.

Náklady na pořízení vakcinačních sad by podle dokumentu neměly překročit 16 000 korun. Za jednu sadu město zaplatí 5,1 koruny.

Vedení města schválilo na konci března přidělení sad a dalších ochranných pomůcek zmíněným lékařským zařízením zřizovaných městem. Pro Městskou nemocnici následné péče to bylo 20 000 vakcinačních sad, 15 000 jednorázových rukavic a 5000 respirátorů.

Pro Městskou polikliniku 7200 vakcinačních sad, téměř tři stovky ochranných štítů, dezinfekci, 2000 overalů a 10 000 respirátorů. Město v uplynulých měsících schválilo také pořízení lednice a boxů pro uchování očkovacích látek.

V Praze bude omezen provoz některých menších očkovacích center, kde k očkování proti covidu-19 využívají vakcínu Moderna. Důvodem je nedostatek této očkovací látky a nízké dodávky těchto vakcín od státu. Dočasně bude omezeno fungování očkovacích míst s kapacitou do tisíce lidí týdně.


Autor: ČTK

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru