Dnes Sobota - skorojasno 11°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha koupí vakcinační sady proti covidu pro praktické lékaře
Ilustrační foto: archiv

Praha koupí vakcinační sady proti covidu pro praktické lékaře

Pražský magistrát nakoupí vakcinační sady, kterými jsou lidem při očkování aplikovány vakcíny proti covidu-19. Město je rozdá praktickým lékařům zapojeným do systému očkování proti covidu. Celkem nakoupí 3080 sad. Použity budou k očkování imobilních lidí nad 80 let. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají pražští radní.

Magistrát letos již dal své Městské nemocnici následné péče a Městské poliklinice Praha přes 27 000 vakcinačních sad. V Praze budou dočasně kvůli nedostatku vakcín uzavírána některá očkovací centra.

V registrační systému pro očkování proti covidu jsou zapojeni rovněž praktičtí lékaři. Ordinacím ale aktuálně chybějí vakcinační sady, aby mohly své pacienty očkovat. Proto se magistrát rozhodl je nakoupit. Každý z lékařů dostane tolik sad, o kolik se stará imobilních pacientů nad 80 let.

Náklady na pořízení vakcinačních sad by podle dokumentu neměly překročit 16 000 korun. Za jednu sadu město zaplatí 5,1 koruny.

Vedení města schválilo na konci března přidělení sad a dalších ochranných pomůcek zmíněným lékařským zařízením zřizovaných městem. Pro Městskou nemocnici následné péče to bylo 20 000 vakcinačních sad, 15 000 jednorázových rukavic a 5000 respirátorů.

Pro Městskou polikliniku 7200 vakcinačních sad, téměř tři stovky ochranných štítů, dezinfekci, 2000 overalů a 10 000 respirátorů. Město v uplynulých měsících schválilo také pořízení lednice a boxů pro uchování očkovacích látek.

V Praze bude omezen provoz některých menších očkovacích center, kde k očkování proti covidu-19 využívají vakcínu Moderna. Důvodem je nedostatek této očkovací látky a nízké dodávky těchto vakcín od státu. Dočasně bude omezeno fungování očkovacích míst s kapacitou do tisíce lidí týdně.


Autor: ČTK

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru