Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha koupí od dopravního podniku bývalou vozovnu Orionka na Vinohradech
Bývalá vozovna Orionka. Foto: IPR Praha

Praha koupí od dopravního podniku bývalou vozovnu Orionka na Vinohradech

Praha koupí od svého dopravního podniku (DPP) bývalou Vozovnu Královské Vinohrady, známou jako Orionka. Cena je soudním znalcem stanovena na zhruba 189,8 milionu korun bez DPH. Prodej první dubnové pondělí schválila městská rada v pozici valné hromady DPP. Vozovna přestala sloužit ke svému účelu v polovině 50. let minulého století a v roce 2009 ji DPP zařadil mezi zbytný majetek. První část vozovny vznikla v roce 1897, kdy byla postavena hala podél Korunní třídy.

Orionka je bývalá vozovna tramvají a trolejbusů, tvoří jí několik pozemků a staveb. Hlavní je budova se třemi industriálními halami, kancelářská budova a patří k ní také bytový dům vytápěný plynovým kotlem.

Součástí areálu jsou i sklady, vrátnice nebo přístřešky a rampa na mytí vozidel. Dvůr je osvětlen a nacházejí se v něm také historické tramvajové koleje, které nechal položit František Křižík v roce 1897.

Získat areál do svého vlastnictví chce město dlouhodobě. Podle dřívějších plánů magistrátu v něm má vzniknout kulturně-komunitní centrum Orionka, jehož projekt se připravuje. Sloužit má areál nově také k trávení volného času, územní plán na místě umožňuje vysázení zeleně.

Areál bývalé vozovny je v současnosti částečně pronajímán, týká se to kanceláří, místností v budově či místností pro zřízení kancelářských a skladovacích prostor a dále plochy určené k parkování.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru